Intel | Procesory | Čína

Místo moderního 8jádra staré dvoujádro. V Číně se začaly objevovat falešné procesory Intel i v oficiálních obchodech

Jako by Intel problémů neměl dostatek, musí nyní čelit dalšímu – falešné procesory. Právě ty se totiž začaly ve větších počtech objevovat na čínském trhu s počítačovými komponenty.

Různé e-shopy totiž začaly prodávat procesory Intel, které mají správné označení, ale pod rozvaděčem tepla se nenachází vůbec nic nebo starý procesor. Například osmijádrový Intel Core i9-9900K vypadá na první pohled jako skutečný, protože má na rozvaděči tepla vše správně a standardně označeno. Po otestování ale narazíte na to, že se třeba jedná o starý dvoujádrový procesor Intel Pentium Core 2 Duo.

Falešné kousky se liší i kvalitou, některé mají na IHS informace laserem vypálené jako u originálu, jiné mají na sobě jen samolepku, kde nesedí ani font s originálem. Některé kousky se už objevily i na AliExpressu a dokonce na Amazonu.

Doufejme, že jde jen o krátkodobou aféru, ale každopádně nakupujte vždy pouze u ověřených a známých výrobců, aby vás nakonec nečekalo překvapení s nízkým výkonem procesoru. V horším případě nebudete mít výkon žádný a vaše základní deska bude hlásit, že jí chybí procesor.

Diskuze (21) Další článek: GameMime objasňuje, co na hrách hledat, aby zmírnili stres u dospělých

Témata článku: Intel, Procesory, Amazon, Čína, Podvod, E-shopy, OBJ, Teplo, AliExpress, Originál, Procesor, Modern, Oficiální obchod, Rozvaděč, Cin, Procesory na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
V případném konfliktu na Tchaj-wanu by byla klíčová hejna dronů

V případném konfliktu na Tchaj-wanu by byla klíčová hejna dronů

** Jedním z nejvíce horkých míst dnešního světa je Tchaj-wan, na který si nepokrytě dělá zálusk Čína ** Právě obrana Tchaj-wanu se stala námětem nedávných válečných her amerického letectva ** Z jejich výsledků vyplynulo, že při případné obraně Tchaj-wanu by mohla sehrát zásadní roli hejna dronů

Stanislav Mihulka
VojenstvíDrony
Capcom slaví výročí Dragon
Michal Maliarov
Dragon's DogmaCapcomRPG