Miss na českém a slovenském Internetu

Pánové mi jistě dají za pravdu, že nic nepotěší oko více než pohledná dívka. Ty nejpohlednější se pravidelně utkávají o korunku v soutěžích o královnu krásy, kterých je v poslední době skutečně požehnaně.
Pánové mi jistě dají za pravdu, že nic nepotěší oko více, než pohledná dívka. Ty nejpohlednější se pravidelně utkávají o korunku v soutěžích o královnu krásy, kterých je v poslední době skutečně požehnaně. Ani Internet není v tomto směru prázdný a chcete-li se pokochat pohledem na pohledné slečny, můžete navštívit některý z webů, které představují kandidátky i vítězky nejrůznějších soutěží miss.

Miss Slovenska - Zatímco stránky věnované soutěži o nejkrásnější dívku České republiky byste hledali marně, slovenská agentura Forza, pořádající Miss u našich východních sousedů, se o prezentaci na Internetu stará s maximální pečlivostí. Na úvodní stránce najdete krátké ohlédnutí za ročníky 1996-1998, můžete si také prohlédnout všechny finalistky ročníku 1999. U snímku každé z dívek je uveden věk, míry a telefonní číslo, na které bylo možné zavolat a hlasovat pro tu kterou soutěžící (v současné době nemá tento údaj pražádný smysl). Pokud kliknete na fotografii vybrané dívky, dostanete se na stránku s větším snímkem, krátkým představením a zajímavostmi, jako je oblíbená barva či znamení, ve kterém se dotyčná narodila. Grafické provedení je na profesionální úrovni, stejně tak po technické stránce nelze vytknout vůbec nic. Stránky slovenské Miss lze považovat za nejlépe provedené v celém dnešním přehledu. Myslím, že naše Art Production K./2 by si měla z propagace soutěže o nejkrásnější dívku republiky na Internetu vzít slovenský web za příklad... Celkový dojem: vynikající.

Miss InternetMiss Internet - Tuto soutěž patrně není potřeba představovat nikomu, kdo se alespoň částečně orientuje na českém Internetu. Propagace Miss Internet na české Síti je totiž každý rok zcela nepřehlédnutelná. Web této soutěže je velice pěkně proveden - jednotlivé sekce jsou přehledně umístěny na záložky s jednoznačnými nadpisy: Novinky, Finále, Soutěžící, Finalistky, Historie, O soutěži a Partneři. Soutěžící jsou představeny fotografiemi se jménem, po kliknutí se dostanete na stránku s vybranou dívkou, na níž nechybí fotografie, věk, míry, povolání, vzdělání a řada dalších více či méně důležitých údajů. Fotografie jsou různé kvality, připadá mi, jako by část fotili profesionální fotografové a část patřila mezi amatérské snímky. Celkově se ale o všech soutěžících dozvíte dostatečné množství informací, takže nelze vytknout asi vůbec nic. Grafické provedení je zdařilé, podobně kladně musím zhodnotit i technickou stránku - jen pod několika obrázky chybí alternativní text. Celkový dojem: velmi dobrý.

 Miss OnLine Miss OnLine - Další z internetových "missích" soutěží se jmenuje Miss OnLine. Webové stránky věnované tomuto "klání" jsou na první pohled trošku nepřehledné - část důležitých odkazů (soutěžící, vyhodnocení, výherci, archiv, ...) je situována v horní části stránky hned pod titulkem, další část najdete po levé straně. Některé odkazy jsou duplicitní, což by nebylo možné považovat za chybu, kdyby ovšem v každé části nebyly nazvány jinak (odkaz na soutěžící vede tamtéž jako odkaz na kandidátky). Soutěžící, pro které můžete hlasovat, jsou pouze tři, ale nutno uznat, že jsou velmi pohledné, a dá asi chvilku přemýšlení, než se rozhodnete, které pošlete svůj hlas. Navštívíte-li archiv, v němž jsou fotografie všech účastnic za uplynulých deset kol, zjistíte, že podobně obtížná volba čekala hlasující téměř v každém kole. Grafické provedení nevypadá špatně, chtělo by to snad jen více sjednotit jednotlivé stránky, protože některé vypadají skutečně profesionálně a jiné jsou tak někde v půli cesty. Po technické stránce je tento web téměř dokonalý. Celkový dojem: velmi dobrý.

 Miss MODEL Miss MODEL - Modelkám jsme se v článcích představujících zajímavé www stránky již věnovali, tak proč se nepodívat na web, kde se každý měsíc soutěží o nejkrásnější českou modelku? Webové stránky stručně představují pravidla soutěže i ceny pro vítězky. O vítězce rozhodují návštěvníci tohoto webu, a sice v sekci Hlasujte, kde jsou po levé straně zobrazeny náhledy všech soutěžících. Po kliknutí na náhled se v pravé části zobrazí jedna velká (většinou kvalitní) a čtyři menší (podstatně méně kvalitní) fotografie, věk, výška, míry, barva očí a barva vlasů. Hlasovat můžete jednoduše tak, že u vybrané dívky vyplníte svůj e-mail a jméno a stisknete tlačítko Odeslat. Můžete se zúčastnit soutěže o ceny a co je sympatické - v případě zájmu lze dostat výsledky soutěže až do e-mailové schránky. Chcete-li se pro inspiraci seznámit s vítězkami minulých kol, máte k tomu možnost v sekci Archív. Grafické zpracování webu Miss model je celkem elegantní, technická stránka je o něco horší - téměř nikde nenarazíte na alternativní texty pod obrázky a výtky mám i k nesprávnému uzavírání párových tagů. Celkový dojem: velmi dobrý.

 Miss Aerobik České republiky 99Miss Aerobik České republiky '99 - Miss Aerobik patří k nejoblíbenějším soutěžím u nás. Na této stránce se dozvíte, v jakých disciplínách se soutěžilo, a nechybí ani fotoreportáž z celé akce. Zajímavé je, že doprovodný text zabírá v součtu více místa než fotografie, které nejsou zrovna závratné kvality a bohužel jen menší část z nich funguje jako náhled (tj. po kliknutí obdržíte větší obrázek). Bylo by také dobré, kdyby každá soutěžící měla svou vlastní stránku, na níž by byla představena včetně fotografie a důležitých údajů (věk, míry, váha, ...). Grafické zpracování je celkově nevýrazné - povedená je horní část stránek, zbytek je velmi prostý. Co si naopak zaslouží velikou pochvalu, je bezchybné technické provedení. Celkový dojem: dobrý.

 Miss Poupě ČR Miss Poupě ČR - Soutěž, z níž možná vzejdou budoucí modelky, manekýnky nebo i miss České republiky. Webové stránky, laděné do sladké růžové, nabízejí kromě základních informací i fotografie všech uchazeček o titul včetně věku, místa bydliště a důležitých rozměrů. Možná by neškodilo věnovat více prostoru vítězkám, protože jediná fotografie je skutečně málo. Chcete-li přihlásit svou ratolest do této soutěže, určitě si prostudujte Podmínky soutěže, které jsou zde zveřejněny v plném znění. Grafické provedení je celkem pěkné, po technické stránce musím vytknout především použití nenormovaných tagů určených k definici okrajů stránky. Celkový dojem: dobrý.

 Miss Academica Internet Miss Academica Internet - Na těchto stránkách by měly být informace o soutěži o nejkrásnější vysokoškolačku. Byl jsem docela zvědav, protože pohled na inteligentní a pohledné dívky by jistě nebyl špatný. Bohužel jsem narazil pouze na černou stránku se zlatým logem a nápisem Na těchto stránkách bude probíhat soutěž MISS ACADEMICA INTERNET. Chyběl mi zde ale jeden velmi podstatný údaj - datum. Takto totiž není jasné, jestli zde zmíněný slib neoblažuje návštěvníky třeba několik let. Celkový dojem: slabý.

Diskuze (2) Další článek: Pozor na reklamace!

Témata článku: Internet, Misson, Nejrůznější soutěž, Dobrý dojem, Dobrá barva, Dobré místo, Miss, Levá strana, Důležitý údaj, Technická stránka, Dojem slabý, Jediná fotografie, Profesionální fotograf, Zlatá barva, Horní strana, Dojem, Forza, Fotoreportáž, Důležitá částVelký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

** Výkon PC je ve Windows 11 nižší než ve Windows 10 ** Důvodem jsou chybějící optimalizace pro AMD a nový typ ochrany ** Realita je ale ještě trochu složitější

Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10IntelAMD
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

** V EU se od léta daní všechny mimoevropské zásilky ** Skončilo osvobození pro ty nejlevnější do 22 eur ** Česko nestihlo schválit vlastní novelu a fungovalo zde jakési bezčasí

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy