Ministr Mlynář utrhl volant

Ministr informatiky ČR Vladimír Mlynář při slavnostním zahájení Mistrovství ČR v počítačových hrách utrhl herní volant. Zúčastnil se totiž závodu na simulátoru rallye proti ředitelům dvou soukromých televizí Petrovi (Nova) a Martinovi (Prima) Dvořákům a také proti šéfovi výrobce procesorů AMD pro Evropu Igoru Staňkovi.

Svůj neúspěch komentoval Mlynář slovy: Nikdo mi nemůže vyčítat, že bych se nesnažil. Byl jsem v nadějné pozici, ale technická závada, kterou všichni viděli, mi znemožnila zvítězit. Za nepopulární bramborové umístění obdržel ministr informatiky malý pohár. Mlynář se slavnostního zahájení herního turnaje zúčastnil i v loňském roce. Za asistence svých dvou synů bojoval ve strategické hře budování civilizací a měst. Ani tehdy však neobstál, když na něho jeden ze soupeřů hodil atomovou bombu a tím ho vyřadil.

Zkušenosti s počítačovými hrami projevil Igor Staněk z AMD, který s přehledem vyhrál. Na druhém místě skončil Martin Dvořák z TV Prima a na bronzový stupínek vystoupil Petr Dvořák z Novy. Tomu k lepšímu umístění nestačil ani soukromý trénink, který absolvoval ve čtvrtek ráno v jedné z pražských heren.

Mistrovství ČR v počítačových hrách je vyvrcholením ročního síta kvalifikačních bojů a celkově se ho účastní 250 hráčů. Herní aréna zabírá prostor 500 metrů čtverečních a v sekci určené pro hráče je připraveno 80 počítačových sestav, na kterých se líté boje odehrají. Kromě toho je možno využít také počítačů v tzv. Cyber café, kde je připraveno dalších zhruba dvě stě přístrojů.

Nejlepší borci si odnesou kromě titulů mistra republiky také finanční prémie a spoustu cen v podobě technického vybavení pro hry. Celková hodnota cen se pohybuje okolo milionu korun. Pokud vás zajímají aktuální výsledky, sledujte http://www.invexcup.cz.

Více informací z veletrhu Invex 2004 naleznete na http://www.bvv.cz/invex/.

Diskuze (16) Další článek: Elektronkové reproduktory a nejrychlejší opteronový server

Témata článku: Technická závada, Čtvereční metr, Prime, Volanty, Televize Nova, TV Prima, Technické vybavení, Rallye, Ministry, Herní turnaj, Televize Prima, Igor, Petr Dvořák, Bomb, Televize Nova, Igor Staněk, Volant, Nejlepší televize, Prima


Určitě si přečtěte

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně