Technologie | Programování | Raspberry Pi

Miniaturní počítač z vás udělá Copperfielda. Jak funguje The Nettle Magic Project

Triky s kartami patří mezi nejznámější prvky tradičních „kouzelníků“ a technologie je mohou posunout na nový level. Jednou takovou ukázkou je projekt „The Nettle Magic Project“, který se zaměřuje právě na karetní triky.

Funguje to jednoduše – karty jsou označené pomocí částí čárového kódu. Ty divák nesmí vidět, takže se k potisku používá „neviditelný“ inkoust. Miniaturní počítač Raspberry Pi Zero W s infračervenou kamerou pak okamžitě určí pořadí karet a informace předá třeba do iPadu, do smartphonu. Kouzelník nemusí znát celé pořadí, často mu stačí, pořadí karty v balíčku apod. Taková informace se dá předat i bez obrazovky, například pomocí vibrací, možnosti jsou otevřené.

Pokud byste chtěli použít pouze kameru v iPadu nebo iPhonu, lze použít trochu horší systém na bázi ultrafialového inkoustu, který je nutné osvítit a barevnou záři už zachytit i běžná kamera. Software pak čárový kód rozpozná a tím pádem i pořadí karet.

Systém dokáže rozpoznat pořadí v balíku za pouhé 4 ms na zmíněném jednoduchém minipočítači, který lze mít schovaný v obleku nebo jinde. Kompletní dokumentaci naleznete na githubu.

Diskuze (2) Další článek: Musk vysvětlil, proč je pro jádro. Může poskytovat energii potřebnou pro extrakci a ukládání uhlíku

Témata článku: Technologie, Programování, Open source, iPhone, Kamera, iPad, Raspberry Pi, GitHub, Pořadí, Počítač, Magi, Pro, Karta, Copperfield, Čárový kód, Cop, Apple iPhone na Heureka.cz