Intel | Počítače

Miniaturní a pasivně chlazený počítač Stealth odolá vodě i prachu

S miniaturními počítači se v poslední době roztrhl pytel a nabízí je čím dál více výrobců. Společnost Stealth ale představila poměrně unikátní model, který vyniká hlavně konstrukcí pro náročná prostředí.

Minipočítač v krabičce Stealth WPC-905 může mít dvoujádrový procesor Intel Celeron 4305UE s frekvencí 2 GHz, ale i výkonnější čipy až do čtyřjádra Intel Core i7-8665UE s turbem až do 4,4 GHz. Operační paměti DDR4 může mít kapacitu 8, 16 nebo 32 GB a úložiště lze vybrat s kapacitou 256 GB až 2 TB, přičemž se jedná o SSD připojené přes rozhraní SATA (jedná se o 2,5palcový model). Pokud potřebujete více místa, můžete si rovněž připlatit za další úložiště.

Nejzajímavější na tomto počítači je ale samotná konstrukce, respektive šasi o rozměrech 25 × 18 × 4,4 cm. Počítač je totiž přizpůsoben pro pasivní chlazení, takže neobsahuje žádné ventilátory. Navíc jsou šasi a porty upravené tak, že odolají prachu i dešti dle specifikace IP67. Aby bylo možné splnit voděodolnost, mají všechny porty na zadní straně počítače speciální konektory a kabely (M12).

Na druhé straně kabelů lze pak využít výstup displeje, sériový port, dva porty USB 2.0 a dva síťové porty ethernet. Nechybí ani stejně ošetřené napájení pomocí externího adaptéru.

Za tuto specialitku si ale pořádně připlatíte, protože cena za základní konfiguraci startuje na 3 195 dolarech, tedy asi 90 tisíc korun.

Jak se vyrábí 11. generace Intel Core

Diskuze (6) Další článek: Listujeme novým Computerem: za které on-line služby platíme, a za které platíte vy?

Témata článku: Intel, Počítače, SSD, Úložiště, Konstrukce, Prach, Sata, Intel Core, Počítač, Šasi, GHz, Stealth, Kabel25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Írán v tichosti buduje flotilu raketových katamaránů
Stanislav Mihulka
NámořnictvoLodě