Nvidia | Minecraft

Minecraft nabídne podporu RTX pro raytracing

Nvidia ve spolupráci s Mojangem pracují na novém vzhledu Minecraftu. Přepracují kompletně zobrazovací jádro tak, aby podporovalo raytracing scény při hraní.

Podpora RTX především přinese lepší odrazy na lesklých plochách, změnu barvy odraženého světla, realistické stíny lepší osvětlení lávou či jinými netradičními zdroji světla.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Čemu dáváte přednost? RTX on nebo RTX off?

Už dnes samozřejmě můžete výrazně proměnit vizuální podobu Minecraftu pomocí doinstalovatelných shaderů, například SEUS:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo standardní Minecraft, vpravo ten stejný Minecraft po doinstalování shaderů SEUS. Toto ale není RTX, odrazy a světla se nepočítají realisticky

Shadery ale nedokáží zobrazit reálné stíny při osvětlení objektů z různých stran, neporadí si s nepřímým osvětlením přes odražené světlo. Tady přijde ke slovu podpora RTX.

Nvidia zatím jen vydala ochutnávku Minecraft RTX s několika screenshoty. Spustitelný kód není k dispozici, ani datum uvedení. 

Oficiální server Minecraft.net ale upřesňuje, že podporu RTX nabídne jen nové grafické jádro Render dragon pro platformy Bedrock.  Java verze, která je maximálně otevřená a chlubí se rozsáhlejší podporou pro náročné hráče, podporu RTX nedostane. Nvidia ale slibuje u RTX Minecraftu i podporu pro mody, takže nějaké možnosti úprav snad zůstanou.

Z prvního videa je nicméně jasné, že podporu RTX využijete hlavně pro pocit atmosféry a okamžiky, kdy se chcete pochlubit vlastními výtvory. Při kutání v temných kobkách nebo ladění Red stone obvodů raději oceníte přehlednou obyčejnost základního Minecraftu.

Zdroj: Nvidia
 

Diskuze (12) Další článek: Aplikace Fotky ve Windows 10 částečně ztratí podporu synchronizace s OneDrive

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, RTX 2060, RTX 2080, Minecraft, Java, Světlo, RTX 2070, Podpora, Render, Shader, Osvětlení, RTX


Určitě si přečtěte

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 110

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

** Britové před pár dny představili nové Raspberry Pi 4 Model B ** Nový čipset má dost výkonu na dva HDMI monitory ** Za tisícovku získáte počítač na základní práci

Jakub Čížek | 80Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů