Nvidia | Hry | Minecraft

Minecraft dostane ray tracing. Nvidia zveřejnila nové detaily

Microsoft ve spolupráci s Nvidií už nějakou dobu pracuje na speciální verzi populární hry Minecraft, která bude obsahovat ray tracing, tedy moderní vykreslení scény s důrazem na realistické podání světla, odrazů a stínů. Nvidie představila nové ukázky toho, jak takový vylepšený Minecraft bude vypadat.

Minecraft s ray tracingem bude zahrnovat přesnou práci se světlem, které výrazně změní jak například sluneční paprsky, tak i odrazy od jiných světelných zdrojů a vržené stíny v reálném čase. Součástí budou i realističtější materiály.

Jednotlivé kostky tak dostanou přepracované materiály, od kterých se světlo bude odrážet dle fyziky, bude se pohlcovat, případně zakřivovat pokud půjde o různé průhledné materiály a kostky.

Speciální renderer, na kterém Nvidia pracuje, by měl být brzy dostupný zdarma pro verzi na Windows 10 (Bedrock) a Nvidia zatím spolupracuje s různými tvůrci z celého světa na tom, aby vytvořila ukázkové světy a také vytvořila vylepšené materiály pro kostky.

Aby se do vývoje mohl pustit takřka každý, zveřejnila Nvidia i dvě prezentační videa, kde rozebírá jak samotnou vykreslovací technologií dostupnou na grafických kartách GeForce RTX, tak i tvorbu nových materiálů. Do tvorby se díky tomu mohou pustit fanoušci z celého světa.

Pokud jde o samotnou náročnost vykreslování, Nvidia cílí na to, aby Minecraft RTX byl hratelný v rozlišení Full HD a se 60 snímky za sekundu i na nejslabším modelu grafické karty GeForce RTX 2060.

Diskuze (14) Další článek: Google ukončuje další sociální síť. Neighbourly jste možná neznali a určitě nepoužívali

Témata článku: Technologie, Microsoft, Nvidia, Grafické karty, Hry, Minecraft, RTX 2060, RTX 2070, Světlo, RTX 2080, Materiál, Nové detaily, Full HD, GeForce RTX, Kostka, Stín, Grafická karta, GeForce, Odraz


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 154

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 57

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X