Hry | Nvidia | Minecraft

Minecraft dostane ray tracing. Nvidia zveřejnila nové detaily

Microsoft ve spolupráci s Nvidií už nějakou dobu pracuje na speciální verzi populární hry Minecraft, která bude obsahovat ray tracing, tedy moderní vykreslení scény s důrazem na realistické podání světla, odrazů a stínů. Nvidie představila nové ukázky toho, jak takový vylepšený Minecraft bude vypadat.

Minecraft s ray tracingem bude zahrnovat přesnou práci se světlem, které výrazně změní jak například sluneční paprsky, tak i odrazy od jiných světelných zdrojů a vržené stíny v reálném čase. Součástí budou i realističtější materiály.

Jednotlivé kostky tak dostanou přepracované materiály, od kterých se světlo bude odrážet dle fyziky, bude se pohlcovat, případně zakřivovat pokud půjde o různé průhledné materiály a kostky.

Speciální renderer, na kterém Nvidia pracuje, by měl být brzy dostupný zdarma pro verzi na Windows 10 (Bedrock) a Nvidia zatím spolupracuje s různými tvůrci z celého světa na tom, aby vytvořila ukázkové světy a také vytvořila vylepšené materiály pro kostky.

Aby se do vývoje mohl pustit takřka každý, zveřejnila Nvidia i dvě prezentační videa, kde rozebírá jak samotnou vykreslovací technologií dostupnou na grafických kartách GeForce RTX, tak i tvorbu nových materiálů. Do tvorby se díky tomu mohou pustit fanoušci z celého světa.

Pokud jde o samotnou náročnost vykreslování, Nvidia cílí na to, aby Minecraft RTX byl hratelný v rozlišení Full HD a se 60 snímky za sekundu i na nejslabším modelu grafické karty GeForce RTX 2060.

Diskuze (14) Další článek: Jak na Živě vznikají grafy ke koronaviru: skripty v R a trocha ruční práce

Témata článku: Technologie, Microsoft, Hry, Nvidia, Grafické karty, Minecraft, Materiál, RTX 2070, Světlo, RTX 2080, RTX 2060, Full HD, GeForce RTX, Stín, Odraz, Kostka, Nové detaily, GeForce, Grafická kartaSérie nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Grafické karty jsou nedostatkové zboží kvůli velké poptávce ze strany hráčů, těžařů, ale i běžných uživatelů. Výrobci se snaží na situaci reagovat, avšak spíše než k uklidnění přispívají svými zmatečnými a často podivnými rozhodnutími ke znepřehlednění celého problému.

Jan Pánek
Články z Computeru
Veteráni z Blizzardu a Epicu založili nové studio, které se zaměří na RPG hry

Veteráni z Blizzardu a Epicu založili nové studio, které se zaměří na RPG hry

Nejlepší vývojáři z branže a nové RPG vize. To zní skvěle.

Michal Maliarov
ByznysRPG
AOC vstupuje na trh herních sluchátek, vyzkoušeli jsme novinky GH200 a GH300

AOC vstupuje na trh herních sluchátek, vyzkoušeli jsme novinky GH200 a GH300

** Levnější pro klasické připojení, dražší pro USB ** Konstrukce je identická, kvalita zvuku se ale liší ** Mikrofony mají spíše všesměrový charakter

Tomáš Holčík
SluchátkaAOC
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět