Mikroplatby ve světě na velice rychlém vzestupu

37 milionů Američanů chce používat speciální platební systém pro malé platby.

Související odkazy

Slovník
newsletter
online
server

O mikroplatby je zájem a zaznamenávají v současné době doslova „meteoritický růst“; tvrdí to průzkum společností Peppercoin a Ipsos. Zatímco v roce 2003 provedly mikroplatbu čtyři miliony Američanů, letos to má být už 14 milionů, a zatímco v loňském roce byl celkový objem těchto plateb dvě miliardy dolarů, v roce 2009 to má být (dle jiného průzkumu) 11,5 miliardy.

Společnost TowerGroup, která je autorem druhého průzkumu, navíc tvrdí, že internetové mikroplatby vysoce převyšují a i nadále budou převyšovat placení prostřednictvím mobilních telefonů – např. z celkového dvoumiliardového objemu v loňském roce připadlo 1,9 mld. na internet a jen 0,15 mld. na mobily.

Největší objem mikroplateb jde na účet placeného obsahu, kterým ovšem není kupodivu míněn obsah erotický – jedná se o předplatné různých zpravodajských serverů, newsletterů a online časopisů. Placený obsah se stará téměř o polovinu objemu mikroplateb a za ním následují (s 14,5 %) elektronické pohlednice – ty kvalitní jsou v zahraničí rovněž zpoplatněné.

Třetím největším předmětem plateb jsou hry (9,2 %) a za zmínku pak ještě stojí platby v některých kvalitnějších seznamkách (4,6 %). Do budoucna se pak odhaduje, že největší růst bude zaznamenávat multimediální obsah – platby za download hudby, později videa.

Výzkumníci, kteří se dotazovali více než tisíce respondentů, připodobňují internetové mikroplatby k jakýmsi „internetovým kreditkám (platebním kartám)“. Zejména v USA je používání platebních karet k běžným nákupům v obchodech (což ovšem nejsou mikroplatby) nejen běžné, ale rovněž velmi oblíbené – zákazníci je upřednostňují před platbou v hotovosti z důvodu rychlosti, snadnosti i bezpečnosti (!). Proto nevidí žádný problém v internetových mikroplatbách, od kterých očekávají totéž.

Diskuze (10) Další článek: Slovenské dráhy budou tisknout jízdenky mobilně

Témata článku: Internet, Ipsos, Mikroplatby, Svět, Běžná platba, Platba, Největší nákup, Běžný nákup, Newsletter


Určitě si přečtěte

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

** Nezvykle protáhlý rozměr odpovídá dvěma monitorům vedle sebe ** Barevné podání a podpora G-Sync míří nad kancelářské nasazení ** Vestavěná kamera umí přihlašování ve Windows

Tomáš Holčík | 29

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X