Microworks CSW350: Vibrující podlaha

Reproduktorová soustava Microworks CSW350 sice nemá třípásmové reproduktory, ale zvuk se z ní line opravdu vynikající.
Přiznejte si, že bez pořádného zvuku nelze mít z počítačové hry ten pravý zážitek. Když se vám místo dunění rotačního kulometu nebo zvuku dvouhlavé brokovnice ozývá chrastění malých jednopásmových pětiwattových reproduktorů o velikosti deset na dvacet centimetrů, atmosféra hry se blíží bodu mrazu. Ale po připojení počítače na pořádný zesilovač a třípásmové padesátiwattové reproduktory je to už jiný šálek kávy. Reproduktorová soustava Microworks CSW350 sice nemá třípásmové reproduktory, ale zvuk se z ní line opravdu vynikající.

Základ tvoří 42wattový subwoofer s rozměry 40×20×23 centimetrů. Ozvučného prostoru je tedy dostatek, zvláště když z něj ústí pouze trubice bassreflexu – samotný basový reproduktor je celý skrytý uvnitř. Účelem je samozřejmě docílit co největšího dunění v pásmu 10–150 Hz, tedy opravdu nízkofrekvenčního basového zvuku. Škoda jen, že není proveden ve dřevě – pak už by měl zvuk jen málo k dokonalosti.

Docela pěkná podívaná
Design subwooferu je čistě účelný, nehledejte na něm tedy žádné líbivé prvky. Vzadu je připojení do elektrické sítě a ovládání hlasitosti zvuku v nízkém kmitočtovém pásmu subwooferu; doporučuji mít jej nastavený na plný výkon. Dále tu najdete dva audio-vstupy, z nichž pravděpodobně využijete pouze jeden, a sice ten z počítače. A nakonec už zbývají jen dva výstupy na satelity, tedy doprovodné reproduktory, které zvládají přehrávání zbývajících frekvencí od 150 Hz do 20 kHz.

A poslouchaná
Na rozdíl od subwooferu jsou repráčky téměř extrémně malé, ovšem na zvuku to není vůbec znát. Hrají jak kvalitně, tak dost nahlas na to, aby vás sousedi přiškrtili. Výborně doplňují dunění subwooferu a díky malé velikosti nezabírají prakticky žádné místo na stole. Ale mají jednu nevýhodu – dolní pásmo od 150 do zhruba 400 Hz je poněkud potlačeno, takže zvuku pak částečně chybí dolní střední pásmo a zvuk sice duní, ale zároveň je hodně ve výškách. Celkový dojem z přehrávaného zvuku to tak trochu kazí a zvuk, zejména hudba, působí nevyváženě.

reproduktorová soustava se subwooferem
Creative Labs
Microworks CSW350
Zdroj: Datrontech CZ, s.r.o., Praha
Telefon: 02–61122301
Cena: 6368 Kč bez DPH
Záruka: 1 rok
Parametry: subwoofer 43 W, satelity 2×13 W

  Zdroj: Computer
  
Váš názor Další článek: Mattel kupuje výrobce her: nová éra?

Témata článku: Subwoofer, Malý satelit, Subwoofery, Malá hra, Nízká výška, Pěkná podívaná, Podlaha, Šálek kávy, Zvuk, Zesilovače


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů