Microtek Phantom 336CX: Skener tenčí než kniha

Ceny skenerů stále klesají a vměšují se do rodinných záležitostí. Důkazem toho byl i skener pro domácnost Chieftain F300 dříve recenzovaný. Téměř po boku s ním vstoupil na trh další levný skener Microtek Phantom 336CX, jehož parametry jej rovněž určují pro použití v domácnosti.
Co to znamená skener pro domácnost? Stručně řečeno: mimořádně levný skener, jenž svojí rychlostí náhledu a snímání nepřekonává žádné rychlostní rekordy (doba náhledu okolo 20 sekund, nasnímání jedné barevné strany A4 pak při optickém rozlišení 300×600 dpi může trvat řádově až minutu a půl, případně i více).

I doba potřebná k přípravě skeneru před každým snímáním je docela dlouhá a pohybuje se v rozmezí 10 až 20 sekund. Přitom výsledná kvalita nasnímaného obrázku je průměrná. Jediný důvod, který mluví pro zakoupení takovéhoto skeneru, je jeho velmi nízká cena. Ta činí řádově dva až tři tisíce korun českých bez daně.

Nadprůměrný běžec průměrného mužstva
Skener Microtek Phantom 336CX je vůbec nejmenším stolním skenerem formátu A4. Je zároveň nejlehčím, neboť váží jen něco málo přes jeden kilogram. I když svým designem vzbuzuje dojem, že jde o „mobilní zařízení“, k tomuto účelu mu chybí možnost provozu na baterie. To znemožňuje použít jej jako mobilní skener.

Skener vybočuje z průměru svou pohotovostí – nezná pojem příprava skeneru ke snímání. Tím se při jakémkoliv snímání zkrátí celková doba tohoto procesu až o dvacet sekund. Další milé překvapení v sobě skrývá v podobě rychlostí snímání barevné strany A4 při hardwarovém rozlišení 300 × 600 dpi. Ta v jeho případě činí pouze polovinu času, který by na tento úkon potřebovaly skenery podobné kategorie: zvládá celou stránku za neuvěřitelné 52 sekundy.

Vybavení: bohaté
Co se týče softwarové výbavy, je na tom dobře: dvě cédéčka, z nichž na jednom jsou ovladače ke skeneru, Microtek ScanWizard a ScanSuite, Ulead Photo Assistant, Caere OmniPage, Recognita Standard a také Adobe Acrobat Reader. Microtek ScanWizard a ScanSuite vám umožní vůbec skenovat, Ulead Photo Assistant je jednoduchý program pro práci s fotografiemi a Caere OmniPage plus Recognita Standard vám poslouží ke „čtení“ nasnímaných dokumentů. Na druhém cédéčku naleznete Ulead Photo Expres – poměrně kvalitní nástroj pro tvorbu fotoalb a pro práci se vším, co nějak souvisí s fotografií.

Díky uvedeným vlastnostem a ceně je skener Microtek Phantom 336CX zřejmě vůbec nejlepším skenerem v kategorii domácích skenerů. Proto, máte-li omezené finance a touhu snímat, je Microtek Phantom 336CX tou nejlepší možnou koupí.

velmi lehký jednoprůchodový stolní skener
Microtek Phantom 336CX
Zdroj: Conquest, a. s.
Telefon: 02 – 61 21 76 46
Cena: 2 450 Kč bez DPH
Záruka: 1 rok
Parametry: váha 1,15 kg, hardwarové rozlišení 300×600 dpi, 30 bitů
Zdroj: Computer
Diskuze (1) Další článek: Milión warezových webů

Témata článku: Skener, Kniha, Kilogram, Dlouhá záruka, Phantom 2, Průměrná cena, Snímání, Phantom, Fotoalba, Skenery, Nejlepší rychlost, Sken


Určitě si přečtěte

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 53


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji