Microtek Phantom 336CX: Skener tenčí než kniha

Ceny skenerů stále klesají a vměšují se do rodinných záležitostí. Důkazem toho byl i skener pro domácnost Chieftain F300 dříve recenzovaný. Téměř po boku s ním vstoupil na trh další levný skener Microtek Phantom 336CX, jehož parametry jej rovněž určují pro použití v domácnosti.
Co to znamená skener pro domácnost? Stručně řečeno: mimořádně levný skener, jenž svojí rychlostí náhledu a snímání nepřekonává žádné rychlostní rekordy (doba náhledu okolo 20 sekund, nasnímání jedné barevné strany A4 pak při optickém rozlišení 300×600 dpi může trvat řádově až minutu a půl, případně i více).

I doba potřebná k přípravě skeneru před každým snímáním je docela dlouhá a pohybuje se v rozmezí 10 až 20 sekund. Přitom výsledná kvalita nasnímaného obrázku je průměrná. Jediný důvod, který mluví pro zakoupení takovéhoto skeneru, je jeho velmi nízká cena. Ta činí řádově dva až tři tisíce korun českých bez daně.

Nadprůměrný běžec průměrného mužstva
Skener Microtek Phantom 336CX je vůbec nejmenším stolním skenerem formátu A4. Je zároveň nejlehčím, neboť váží jen něco málo přes jeden kilogram. I když svým designem vzbuzuje dojem, že jde o „mobilní zařízení“, k tomuto účelu mu chybí možnost provozu na baterie. To znemožňuje použít jej jako mobilní skener.

Skener vybočuje z průměru svou pohotovostí – nezná pojem příprava skeneru ke snímání. Tím se při jakémkoliv snímání zkrátí celková doba tohoto procesu až o dvacet sekund. Další milé překvapení v sobě skrývá v podobě rychlostí snímání barevné strany A4 při hardwarovém rozlišení 300 × 600 dpi. Ta v jeho případě činí pouze polovinu času, který by na tento úkon potřebovaly skenery podobné kategorie: zvládá celou stránku za neuvěřitelné 52 sekundy.

Vybavení: bohaté
Co se týče softwarové výbavy, je na tom dobře: dvě cédéčka, z nichž na jednom jsou ovladače ke skeneru, Microtek ScanWizard a ScanSuite, Ulead Photo Assistant, Caere OmniPage, Recognita Standard a také Adobe Acrobat Reader. Microtek ScanWizard a ScanSuite vám umožní vůbec skenovat, Ulead Photo Assistant je jednoduchý program pro práci s fotografiemi a Caere OmniPage plus Recognita Standard vám poslouží ke „čtení“ nasnímaných dokumentů. Na druhém cédéčku naleznete Ulead Photo Expres – poměrně kvalitní nástroj pro tvorbu fotoalb a pro práci se vším, co nějak souvisí s fotografií.

Díky uvedeným vlastnostem a ceně je skener Microtek Phantom 336CX zřejmě vůbec nejlepším skenerem v kategorii domácích skenerů. Proto, máte-li omezené finance a touhu snímat, je Microtek Phantom 336CX tou nejlepší možnou koupí.

velmi lehký jednoprůchodový stolní skener
Microtek Phantom 336CX
Zdroj: Conquest, a. s.
Telefon: 02 – 61 21 76 46
Cena: 2 450 Kč bez DPH
Záruka: 1 rok
Parametry: váha 1,15 kg, hardwarové rozlišení 300×600 dpi, 30 bitů
Zdroj: Computer
Diskuze (1) Další článek: Milión warezových webů

Témata článku: Fotoalba, Skener, Dlouhá záruka, Phantom, Snímání, Sken, Skenery, Kniha, Kilogram, Nejlepší rychlost, Průměrná cena, Phantom 2

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost