Microsoft | Finanční výsledky

Microsoftu se navzdory koronaviru daří jako nikdy dřív

Microsoft ukončil poslední čtvrtletí fiskálního roku 2020 rekordními výsledky. Utržil 38 miliard (13% růst) a skončil v provozním zisku 13,4 miliardy dolarů (8% růst). Také celoroční čísla jsou historicky nejvyšší. Za celý fiskál utržil 143 miliard, což je o 14 % více než v minulém roce. Provozní zisk vzrostl o 23 % na 53 miliard a čistý pak o 13 % na 44,3 miliardy dolarů.

Rostly také příjmy všech jeho tří divizí. Ta cloudová s 13,4 miliardy dolarů je již největší, z osobních počítačů přišlo 12,9 miliardy a nástrojů pro produktivitu a byznys pak 11,8 miliardy.

V dílčích výsledcích již můžeme pozorovat vliv koronavirové krize a změn způsobu práce. Zpomalily růst podnikových verzí Office 365 a příjmy z LinkedInu (pracovní trh oslabil), ale zato o 23 % stoupl prodej domácích licencí Office 365. Balík Microsoftu má již 42,7 milionu předplatitelů.

Nejrychleji rostoucím segmentem firmy zůstává cloudová platforma Azure, která zaznamenala 47% meziroční nárůst příjmů. Serverové a cloudové služby obecně šly o 19 % nahoru.

V době krize oslabil prodej podnikových počítačů, takže i licence Windows OEM Pro hlásí 4% propad. Zato prodeje Home či jiných ne-Pro edic vyrostly o 34 % a příjmy z počítačů Surface pak o 28 %. Microsoft to vysvětluje tím, že lidé odkázaní na home office upgradovali a nakupovali počítače.

Daří se též herní divizi, která si oproti loňsku polepšila o 64 %, opět zejména díky tomu, že jsou lidé zavření doma. Kde pak krize úřadovala nejvíce, jsou příjmy z vyhledávání. Redmondská společnost si meziročně pohoršila o 18 %, protože inzerenti neměli zájem utrácet za reklamy.

Diskuze (11) Další článek: Sabrent Rocket Q4: první 4TB NVMe SSD pro PCI Express 4.0 má rychlost čtení téměř 5 GB/s

Témata článku: Koronavirus, Windows, Microsoft, Byznys, Office 365, Linkedin, Finanční výsledky, Licence, Azure, Růst, Miliarda, Dolar, Jak, Dar, Krize, Provozní zisk, Příjem, Home, Počítač



Když webmail nestačí… Přehled nejlepších e-mailových klientů

Když webmail nestačí… Přehled nejlepších e-mailových klientů

Nejen pro firemní, ale často i tu soukromou schránku se vyplatí používat e-mailový klient pro desktop. Často nabízí mnohem pokročilejší vlastnosti, především ale umožní propojit více schránek.

Stanislav Janů
E-mailNejlepší programy
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment