Microsoft zveřejnil aktualizaci chystaného Office 2003

Vyleštěné ikonky, vyšší stabilita a zapracované podněty z masivního betatestování Bety 2.
Office 2003 Beta 2 Technical Refresh je v současnosti dostupný zhruba 15 000 registrovaným betatesterům. Pro ostatní stovky tisíc beta testerů bude k dispozici v nejbližších dnech.

Microsoft uvádí, že beta testování nového kancelářského balíku Office 2003 je největší v historii firmy. Velký důraz se klade na vysokou bezchybnost produktu a i to je důvodem, proč bylo oficiální uvedení Office 2003 již několikrát odloženo a nyní se s ním počítá na polovinu roku.

Po té, co byla zveřejněna Beta 2, hlásila řada uživatelů problémy zejména s Outlookem, ale i dalšími produkty. Proto se Microsoft rozhodl k netradičnímu kroku, místo uvedení Bety 3 nebo třeba verze Release Candidate, připravil několikamegovou záplatu pro Betu 2.

V pátek získalo zhruba 15 000 registrovaných betatesterů možnost stáhnout opravy pro programy z Office 2003 Beta 2 z oficiálního serveru BetaPlace.com. Zveřejnění pro tak malou skupinku mělo otestovat, jaký je nejlepší postup pro zveřejnění této žádané opravy i pro zbývajících 600 000 betatesterů, které proběhne na OfficeBeta (hlídejte tento odkaz). Servery nápor zvládaly poměrně s obtížemi a řada testerů hlásila značné problémy a pomalé rychlosti při stahování záplat. Servery tedy budou muset být ještě posíleny, aby zvládly hlavní nápor po nabídnutí záplat všem k dispozici. Tento okamžik by měl přijít do týdne až deseti dnů. Do konce června by to tedy mělo být oficiálně venku.

Klepněte pro větší obrázek

Nové stínované ikonky (zde v malém i větším provedení) jsou v podstatě jediným viditelným rozdílem oproti Beta 2. Větší stabilita jednotlivých aplikací je ale cítit.

Office 2003 Beta 2 Technical Refresh opravuje v podstatě všechny aplikace z balíku. Základní aktualizace má 135 MB a opravuje Outlook, Word, Excel, Access, Publisher, InfoPath a PowerPoint. Samostatné záplaty jsou pak pro FrontPage, OneNote a další aplikace z balíku. Poprvé dostupnou novinkou je v rámci Technical Refresh i betaverze chystaného Visio 2003.

Instalace je poměrně náročná na místo na disku, vyžaduje zhruba 700 MB volného prostoru, přičemž ale téměř všechno místo se zase zpětně obnoví.

Po instalaci Technical Refresh si nejdříve všimnete nových ikonek, které jsou stínované v duchu ovládacích prvků Office 2003. Outlook se instalací opravy mírně zrychlil a zlepšila se jeho stabilita. Osobně jsem problémy s častým padáním Outlooku 2003 neměl, na jednom počítači spadl vždy při ukončování (to není zas taková chyba) a také mu občas vypadávalo upozorňování na nové zprávy. Oprava by tyto chyby již měla řešit.

Office 2003 Beta 2 Technical Refresh se dá vnímat již jako téměř Release Candidate, tedy v podstatě hotová verze, která půjde v této podobě i do výroby. Oficiální předání do výroby se plánuje již velmi brzy a tak moc času na zapracování dalších podnětů uživatelů již nezbývá. Pochopitelně může Microsoft ještě případně termín mírně posunout, Office 2004 to ale již nebude.

Diskuze (12) Další článek: Intel uvedl Pentium 4 na frekvenci 3,2 GHz

Témata článku: Microsoft, Office, Refresh, Nový Outlook, Hlavní nápor, Hotový produkt, Akt, Tester, Viditelný rozdíl, Beta


Určitě si přečtěte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 33

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

** Apple večer představil novinky ** Ukáže nové operační systémy, ale čekala se i nová zařízení ** Začíná vývojářská konference Applu WWDC 2018

Karel Javůrek | 87

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Karel Kilián | 32

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 130


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?