Jsem zvědavý, kdo vyhraje - Jestli MS s omezením přístupu do jádra, nebo bezpečnostní softwary 3. stran se současným statusem.
Jenze tohle je software a ten ma nejaky pravidla. Vyhody a nevyhody. Davat nekomu pristup do kernelu je celkem bobej napad a z podstaty veci pak MUSI mit presne takovy negativni dusledek jaky mel v tomto pripade.Ostatni systemy ty reseni mimo kernel maji a zadny problem to neni.Ono co si budem povidat, ty antivirovy firmy by v podstate nemely existovat, tu bezpecnost vlastniho OS by mel delat vyrobce sam … ale to uz je zas jina pisnicka, ktera se bude resit zas o dekadu nebo dve pozdeji…
Kazdy slusny OS ma API na zaveseni filtru (antimalware/firewallu) na souborove ci sitove operace.Samozrejme je to kompromis mezi kompatibilitou/stabilitou a nizkourovnosti.MP
>> Výpadky – které podle odhadů způsobily škody v řádu miliard dolarů – zvýšily pozornost regulačních orgánů a vedoucích představitelů firem nad rozsahem přístupu, který mají vývojáři aplikací třetích stran k jádru operačních systémů Windows.A kdo zařídil tak rozsáhlý přímý přístup? Co se psalo, tak právě ty regulační orgány, aby to umožnilo i přístup konkurence Microsoftu a mohla dodávat vlastní řešení. U Applu se prý tak hluboko do jádra dostat nejde.
Ne. Regulacni organy naridily Microsoftu, aby ostatni reseni mely stejny pristup do systemu jako jejich Defender. To se dalo udelat umoznenim pristupu do jadra vsem, nebo predelanim Defenderu aby pouzival stejna API jako konkurencni reseni (zjednodusene). Micsosoft si vybral to prvni.
Takže ve své podstatě Microsoftu nařídili že mají snížit bezpečnost windows. Buď tím že osekají defender, nebo tím že pustěj do jádra nýmandy co neošetřej pointer, což se muže stát, ale pak jaksi nemaj testy kde by se to aspoň pokusily pustit... Bravo.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.