Microsoft Office | Office 365 | Licence

Microsoft zruší jednorázové licence Office pro domácnosti. Chce předplatné

Microsoft zruší jednorázové licence Office pro domácnosti. Chce předplatné

Microsoft ruší jednorázové licence sady Office v rámci svého programu pro domácí použití (HUP). Cílem této snahy je přimět uživatele k tomu, aby za kancelářský balík platili předplatné. Pro firmu je tato forma zajímavější hlavně proto, že jí přináší pravidelné, opakované příjmy.

Microsoft již v rámci „Programu domácího používání“ nebude prodávat jednorázové licence sady Office 2019. Na jeho oficiální stránce se v sekci nejčastěji kladených dotazů dočtete, že: „Office Professional Plus 2019 a Office 2019 pro domácnosti a podnikatele už nejsou v nabídce Programu pro domácí používání (Home Use Program).“

Microsoft tlačí na předplatné

Co tedy mohou zákazníci v rámci HUP pořídit? Office 365 Personal a Office 365 Home za 69,99 dolarů, respektive 48,99 dolarů. „Microsoft aktualizuje Program domácího používání (Home Use Program) a nabízí slevy na nejnovější a nejaktuálnější produkty, jako je Office 365, který je vždy aktuální a umožňuje nainstalovat prémiové verze aplikací Office na všechna vaše zařízení.“ uvádí na webu.

„Program domácího používání“ cílí primárně na zaměstnance vybraných firem. Ti v jeho rámci mohou nakupovat stejné produkty společnosti Microsoft, které používají v zaměstnání, pro domácí použití. Dříve byly v rámci tohoto programu nabízeny zvýhodněné sazby za trvalé licence, nyní lze zakoupit předplatné s 30% slevou.

Dobrou zprávou je, že zákazníci, kteří mají v rámci tohoto programu zakoupenou jednorázovou licenci na produkty sady MS Office, o ni nepřijdou a vše bude fungovat jako dosud. Pokud si zakoupíte předplatné v rámci nového HUP, bude cena s 30% slevou platná, i když svého současného zaměstnavatele opustíte.

Ještě to není konec

Výše uvedená úprava se netýká běžných licencí kancelářského balíku Microsoft Office 2019. Uživatelé, kteří si raději software kupují, než předplácejí, tak mají i nadále možnost pořídit si trvalou jednorázovou licenci tohoto produktu hned v několika formách.

Změna v Programu domácího používání však naznačuje, jakým směrem se hodlá Microsoft na této frontě posouvat v blízké budoucnosti. Očividně je pro něj zajímavější model předplatného než jednorázové příjmy.

Diskuze (187) Další článek: ELONOVINKY: SpaceX už ví, proč explodovala loď Crew Dragon

Témata článku: Microsoft Office, Microsoft, Outlook, Microsoft Word, Excel, Office 365, PowerPoint, Předplatné, Licence, Produkt, Home Use Program, Sleva, Používání, MS Office, Domácnost, HUP, Rámec, Domácí použití


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch