Microsoft | Edge | Windows 11

Microsoft zkrášluje prohlížeč. Vyzkoušejte si v Edgi průsvitné záhlaví nebo zaoblené karty

  • Edge Canary a Dev poskytují dvě experimentální předvolby.
  • Jedna z nich mění podobu karet, které se odpojí od navigační lišty.
  • Druhá v záhlaví prohlížeče aplikuje materiál Mica.

K mnoha novinkám, které vývojový tým chystá pro Edge, patří mírný redesign částí prohlížeče ve jménu konzistence ve Windows 11. Tentokrát nejde o nový prvek, kterým bude např. postranní panel s nástroji, nýbrž o karty. Jiné prohlížeče je nazývají panely, listy nebo záložkami.

Na kartě vidíte název otevřené stránky, tažením ji přesunete a křížkem kartu se stránkou zavřete. V poslední době však Microsoft v testovacích verzích zpřístupňuje volitelnou novinku. Vyzkoušet si můžete tzv. karty se zaoblenými rohy. Je to matoucí označení, protože horní dva rohy zaoblené dávno jsou. (Ostré hrany pěstovaly původní Edge a Windows 10.)

Po aktivaci experimentální předvolby se stane nečekaná věc – karta se vizuálně odpojí od nástrojové lišty. Tím pádem vzniknou spodní rohy a zaoblené jsou stejně jako ty horní. Mimochodem, v praxi oddělení karet znamená, že se hlavní uživatelské rozhraní prohlížeče na výšku natáhne.

Tudíž o fous zmenší prostor pro samotnou webovou stránku. Ale platí to jen pro barevné vzhledy. Když se přepnete do základního světlého či tmavého zobrazení, tak výška záhlaví s navigační lištou pod ní zabírá na pixel pořád stejně místa. Experimentální zobrazení najdete v Edgi Canary, vidím jej také v edici Dev. Jděte do hlavní nabídky a klepněte na Nastavení | Vzhled | Použití zaoblených rohů pro karty prohlížeče (Preview).

Průsvitné záhlaví

Přímo nad touto předvolbou můžete najít přepínač s ještě jednou experimentální novinkou, jež souvisí se vzhledem prohlížeče. Záhlaví prohlížeče bude po zapnutí lehce průsvitné, protože na něj bude aplikován materiál Mica. Všechno kromě karty, adresního řádku a symbolů v tlačítkách na navigační liště získá barevný nádech podle tapety na vaší pracovní ploše.

I tuto funkci zatím najdete jen v raných vývojových sestaveních Edge, tj. edice Canary a Dev. Pro zapnutí efektu zamiřte do hlavní nabídky, kde klepněte na Nastavení | Vzhled | Zobrazovat vizuální efekty Windows 11 v záhlaví a na panelu nástrojů (Preview). Pochopitelně jen pokud používáte Windows 11.

Diskuze (2) Další článek: Microsoft 365 ukončí podporu Windows 8.1 a 7. Office už ani nenainstalujete

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Prohlížeče, Edge, Windows 11, Materiál, Design, Fluent Design, Předvolba, Záhlaví, Prohlížeč, Mica, Lišta, DEVA, Karta, Preview, Edgi Canary, Edge Canary, Software na Heureka.czDomácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft
MacBook Air M2 bude hit. Apple vsadil na nový design, vrátil MagSafe a displej ozdobil výřezem

MacBook Air M2 bude hit. Apple vsadil na nový design, vrátil MagSafe a displej ozdobil výřezem

** Po dlouhých letech se mění ikonický design MacBooku Air ** Apple zlepšil výkon, obraz i zvuk ** Zůstává přitom pořád skvělá výdrž a dokonale tichý chod

Lukáš Václavík
MacBookApple
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

** OpenAI uvolnilo do betaverze umělou inteligenci DALL-E pro generování obrázků a fotografií ** Technologie zvládne generovat obrazy všeho druhu i podle jakéhokoli stylu **

Karel Javůrek
OpenAIUmělá inteligenceByznys
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony