Microsoft | Tablety | Fotoaparát

Microsoft získal patent na skládací optiku mobilních fotoaparátů

Microsoft získal v zámoří nový patent, který popisuje skládací fotoaparát v mobilním počítači. Prosím? Podle nákresů nejspíše vše souvisí s hypotetickým malým tabletem, o kterém se mluví už nějaký čas pod jeho kódovým označením Andromeda.

Tablet je skládací – jako kniha, přičemž v otevřeném stavu mohou být na obou listech fotoaparáty, respektive jeho díly. Zatímco v rozevřeném stavu se použije jen fotočip a optika v hlavní části, v zavřeném stavu by mohl tablet použít i druhou optiku, která jej bude přesně překrývat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Netradiční konstrukce fotoaparátu v hypotetickém skládacím počítači. V zavřeném stavu by mohl například použít sekundární čočku.

Představte si například, že v druhé stránce knihy bude zabudovaný objektiv s optickým přiblížením, takže když knížku zavřete, získáte zoom, zatímco v otevřeném stavu bude fotoaparát širokoúhlý. Právě o tomto scénáři jako o jednom z možných se píše i v novém patentu, který popisuje přesně takovou technologii.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Možných konstrukcí je více, třeba i tato vyjíždějící

Microsoft jej získal nyní na sklonku listopadu 2018, k registraci jej ale přihlásil už před několika lety, takže zůstává velkou neznámou, jestli je ještě vůbec aktuální, od té doby se toho totiž opravdu hodně změnilo – včetně snahy prosadit se v mobilním světě s Windows 10.

Diskuze (4) Další článek: Lidem chodí náhodné staré zprávy. Podivná chyba děsí uživatele Facebooku

Témata článku: Technologie, Microsoft, Tablety, Fotoaparát, Patent, Kódové označení, Andromeda, Mobilní svět, Netradiční konstrukce, Mobilní fotoaparát, Hlavní část, Nový patent, Optika, Mobilní počítač, Velká neznámá, Druhá stránka, Zavřený stav, Stav


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Kamera pro Arduino i Raspberry Pi, která vidí

Pojďme programovat elektroniku: Kamera pro Arduino i Raspberry Pi, která vidí

** Představte si robotické autíčko s kamerou ** S kamerou, která opravdu vidí věci ** Na trhu je jich několik a my si dnes vyzkoušíme americkou Pixy2

Jakub Čížek | 12

Tucet nejrychlejší vlaků světa aneb o čem se Českým drahám může jen zdát

Tucet nejrychlejší vlaků světa aneb o čem se Českým drahám může jen zdát

** Na českých kolejích se smí jezdit maximálně 160 km/h ** Jinde ve světě se jezdí dvojnásobnou rychlostí ** Podívejte se, jaké vlaky v běžném provozu jsou nejrychlejší na světě

Karel Kilián | 35

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů