Microsoft | Tablety | Fotoaparát

Microsoft získal patent na skládací optiku mobilních fotoaparátů

Microsoft získal v zámoří nový patent, který popisuje skládací fotoaparát v mobilním počítači. Prosím? Podle nákresů nejspíše vše souvisí s hypotetickým malým tabletem, o kterém se mluví už nějaký čas pod jeho kódovým označením Andromeda.

Tablet je skládací – jako kniha, přičemž v otevřeném stavu mohou být na obou listech fotoaparáty, respektive jeho díly. Zatímco v rozevřeném stavu se použije jen fotočip a optika v hlavní části, v zavřeném stavu by mohl tablet použít i druhou optiku, která jej bude přesně překrývat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Netradiční konstrukce fotoaparátu v hypotetickém skládacím počítači. V zavřeném stavu by mohl například použít sekundární čočku.

Představte si například, že v druhé stránce knihy bude zabudovaný objektiv s optickým přiblížením, takže když knížku zavřete, získáte zoom, zatímco v otevřeném stavu bude fotoaparát širokoúhlý. Právě o tomto scénáři jako o jednom z možných se píše i v novém patentu, který popisuje přesně takovou technologii.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Možných konstrukcí je více, třeba i tato vyjíždějící

Microsoft jej získal nyní na sklonku listopadu 2018, k registraci jej ale přihlásil už před několika lety, takže zůstává velkou neznámou, jestli je ještě vůbec aktuální, od té doby se toho totiž opravdu hodně změnilo – včetně snahy prosadit se v mobilním světě s Windows 10.

Diskuze (4) Další článek: Lidem chodí náhodné staré zprávy. Podivná chyba děsí uživatele Facebooku

Témata článku: Technologie, Microsoft, Tablety, Fotoaparát, Mobilní fotoaparát, Netradiční konstrukce, Zavřený stav, Optika, Otevřený stav, Kódové označení, Mobilní svět, Andromeda, Stav, Nový patent, Velká neznámá, Mobilní počítač, Patent, Hlavní část, Druhá stránka, Nejlepší tablety na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu