Microsoft zcela jistě rozdělen nebude

Aniž by ještě začal opakovaný soud s Microsoftem, žalující strana již rozhodla, že rozdělení společnosti nebude vůbec na programu jednání a požadavky na potrestání Microsoftu se ponesou pouze v duchu nařízení úprav jeho jednání.
Nejvyšší soud již dříve rozhodl, že rozhodnutí soudu rozdělit Microsoft nebylo správné, a vrátil spor k projednání nižšímu soudu a jinému soudci. Byla tu ještě nějaká naděje, že by žalobci drželi návrh možného rozdělení Microsoftu i nadále v rukávu jako žolíka, kterým by mohli mírně hrozit Microsoftu při jednáních o požadovaných nařízeních soudu. Z tohoto pohledu poněkud nelogicky oznámili bez nějakého tlaku či ústupků Microsoftu, že rozdělení společnosti na programu vůbec nebude a jednat se bude jen o požadovaných krocích směřujících k nápravě. Stejně tak oznámili, že nebudou tlačit na pozdržení nástupu Windows XP, které tak budou uvedeny na trh dle plánu.

Již soud, který nařídil rozdělení, několik takových nařízení navrhnul. Například možnost odstranění ikonky Internet Exploreru z plochy Windows a jeho nahrazení jiným prohlížečem (to ostatně již Microsoft udělal), případně zákaz vytváření exkluzivních smluv s výrobci počítačů na dodávky softwaru a podobně. Sice Microsoft nebude jistě rozdělen, ale je možné v konečném důsledku nařídit Microsoftu takové kroky, které mohou mít pro něj i velmi nepříjemné následky, například se může jednat o zveřejnění zdrojového kódu Windows.

S tím, že by v novém procesu mělo rozdělení Microsoftu nějakou šanci projít, rozhodně téměř nikdo nepočítal, přesto je poněkud překvapivé, že 19 žalujících států již dopředu řeklo, že toto nebude na programu. Pokud to udělaly kvůli zrychlení procesu, mohly klidně celý proces rovnou zrušit, bylo by to rychlejší.

Témata článku: Microsoft, Windows, Možný důsledek

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 237

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

22.  11.  2017 | David Polesný | 32

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 30

Co je to láska? Milujeme se pouze kvůli chemickým látkám, nebo je v tom něco víc?

Co je to láska? Milujeme se pouze kvůli chemickým látkám, nebo je v tom něco víc?

** Co je to vlastně láska? Dá se vysvětlit vědecky? ** Výzkum ukázal, že zamilovaní jedinci mají mj. zvýšenou hladinu fenyletylaminu a množství testosteronu ** Je ale rozdíl mezi zamilovaností a láskou

21.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje