Microsoft záplatuje vážnou díru do systému Windows 2000

Pomocí speciálně formátovaného RPC požadavku (Remote Procedure Call) zaslaného na počítač s Windows 2000 je možné jej zablokovat.
Pomocí speciálně formátovaného RPC požadavku (Remote Procedure Call) zaslaného na počítač s Windows 2000 je možné jej zablokovat. V případě systémů neschovaných za firewally, které mají otevřené porty 135 až 139 a 445, je možné vyblokovat internetové služby a tak například zrušit webový server. Chyba nemá destruktivní účinky, pouze zablokuje postižený počítač. Ten se pak musí restartovat.

Záplata je ke stažení u Microsoftu (574 kB) a je doporučena její instalace na všechny stroje přímo vystavené na Internetu. Windows NT 4.0 postižena nejsou, týká se to jen Windows 2000.

Služba RPC slouží ke spouštění funkcí na vzdálených počítačích, například při ověřování hesla při vstupu do Outlooku a podobně. Microsoft nedoporučuje vypnutí této služby, protože na ní závisí řada dalších vlastností systému. Podrobnější informace najdete v Security bulletinu.

Diskuze (9) Další článek: Intele, kde máš 1 aspoň GHz procesor?

Témata článku: Microsoft, Windows, Vzdálená instalace


Určitě si přečtěte

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

** Čerstvě zakoupený počítač je vhodné trochu připravit ** Věnujte pozornost instalaci a předinstalovaným aplikacím ** Zamyslete se nad zálohou a antivirem

David Polesný | 83

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

** Budeme odposlouchávat IR ovladač klimatizace ** Vyrobíme laciný rádiový vysílač ** Vyzkoušíme komunikaci pomocí Bluetooth a v pásmu 433 MHz

Jakub Čížek | 20Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí