Microsoft | Bezpečnost

Microsoft zakázal zaměstnancům používat konkurenční produkty. Patří k nim Slack, Google Docs i Github

Microsoft zakázal zaměstnancům používat konkurenční produkty. Patří k nim Slack, Google Docs i Github | Microsoft

Rivalita mezi technologickými firmami není nic nového, nyní ale Microsoft dospěl ke kroku, kdy svým zaměstnancům zakázal či „nedoporučil“ používání konkrétních služeb. Obejít se tak budou muset bez Slacku, nedoporučuje se používání Google Dokumentů, Amazon Web Services a dalších. Ve výčtu paradoxně nechybí ani Github, který přitom firma nedávno koupila.

Webu GeekWire se podařilo získat interní seznam Microsoftu čítající programy a služby, které by zaměstnanci neměli používat. Na první pohled by se mohlo zdát, že firma pouze nutí používat vlastní řešení v rámci konkurenčního boje, hlavním důvodem ale má být bezpečnost. Existují dva seznamy – zakázaných a nedoporučovaných programů.

Microsoft chce mít větší kontrolu nad daty zaměstnanců a chce předejít případně tomu, že by tajné projekty mohly uniknout do jiných firem. Mezi zakázané služby tak patří Slack či například populární Grammarly na kontrolu pravopisu. Na nedoporučovaném seznamu jsou pak již zmíněné Google Dokumenty či Amazon Web Services a dokonce vlastní Github, který firma koupila za 7,5 miliardy v minulém roce.

Zakročení vůči Slacku se na jednu stranu dá chápat, na stranu druhou se jedná o populární službu mezi vývojáři i v rámci Microsoftu. Tím tak firma riskuje, že restrikce nepřijmou pozitivně a bude pro jiné firmy snazší je přebrat. V Redmondu ale naštěstí nabízí svůj vlastní produkt Teams, který je funkčně podobný.

Co může zlomit vaz velkým technologickým gigantům?

Diskuze (27) Další článek: Fanynka Tesly už nechtěla čekat, přestavěla si Model 3 na pick-up

Témata článku: Software, Google, Microsoft, Bezpečnost, Amazon, GitHub, Slack, Zaměstnanci, Redmond, Seznam, AWS, Konkurenční produkt, Produkt, Google Dokument


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 119Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu