Microsoft zabil další funkci ve Windows 10. Končí třepání s okny. Poradíme, jak to zapnout zpět

V rámci Windows 10 je k dispozici velké množství gest a zkratek, některé jsou ale méně využívané, než jiné. To platilo i o zatřepání oknem pro minimalizaci/otevření ostatních na pozadí. V nejnovějším sestavení již funkce ve výchozím stavu není, stále je ale možné si ji zapnout.

Kromě přidávání nových funkcí se občas v rámci Windows dočkáme i odstranění některých starších. Tomu tak nastalo i při uvedení nejnovějšího sestavení pro Windows Insidery, které mimo jiné přišlo se zobrazením zpráv přímo na hlavním panelu. Na odstranění třesení s okny upozornil web Windows Latest.

Třepání s oknem pro minimalizaci všech ostatních na pozadí, případně jejich otevření, je funkce ještě z dob Windows 7, kdy se podobná gesta v systému objevila. společně s nimi přišlo i nejrůznější přichytávání, kdy stačí okno vzít a nasunout jej na jednu z hran displeje. Tato gesta (napojená i na zkratku Win + směrová šipka) zůstávají, ono třepání se ale zřejmě nikdy příliš neuchytilo.

Co je nového v podzimní verzi Windows 10, která je dostupná ke stažení?

Pomůže záznam v registru

Jedná se přitom o užitečnou, byť myší hůře proveditelnou, možnost, jak rychle skrýt okna, která nechcete, aby ostatní viděli a přitom nechat jedno v popředí. Případně se pak najde využití, kdy chcete třeba z Průzkumníka přesunout soubor na plochu – normálně byste museli všechna ostatní okna minimalizovat ručně, případně si zobrazit plochu a Průzkumníka opět otevřít.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Funkci můžete vrátit zpět úpravou registrů

V několika málo konkrétních případech tak má funkce využití, v základu ale bude ve Windows 10 vypnutá. Zapnutí lze ale naštěstí provést skrze malý záznam v registrech. Stačí si tedy otevřít Editor registru a následně zamířit do složky HKEY_CURRNT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced. Zde je nutné vytvořit nový DWORD záznam se jménem DisallowShaking a hodnotou 0. Funkce bude okamžitě aktivována zpět, není nutné počítač restartovat.

Diskuze (33) Další článek: Photopea napodobuje Photoshop. Teď si český webový editor troufá i na Illustrator

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Windows Insider, Gesto, Registr, Záznam, Funkce, Okno, Windows Latest, Průzkumník


Určitě si přečtěte

Šestikolku Perseverance pohání prehistorický procesor. Podobný měl i Apple iMac G3

Šestikolku Perseverance pohání prehistorický procesor. Podobný měl i Apple iMac G3

** Rover pohání prehistorický čip PowerPC 750, prolétlo internetem ** Ve skutečnosti je to složitější, je to jeho kosmická verze ** Jmenuje se BAE RAD750 a příliš nezestárnul

Jakub Čížek | 17

Jakub Čížek
PerseveranceProcesory
Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 125

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 12

Lukáš Václavík
Doprava
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle