Microsoft | Microsoft 365 | Excel

Microsoft z Excelu odstraní některé funkce. Třeba propojení s šikovným vyhledávačem

foto: Wolfram
Microsoft z Excelu odstraní některé funkce. Třeba propojení s šikovným vyhledávačem | foto: Wolfram

Většinou funkce přibývají, někdy ovšem také ubývají a Microsoft plánuje „odlehčit“ Excel a předplatné Microsoft 365 o málo využívané funkce. Jak upozornil Paul Thurrott, firma na to v těchto dnech upozorňuje e-mailem zákazníky a zákaznice. Informace už najdete rovněž na webu.

Ke dni 11. června 2023 bude zrušeno propojení tabulkového kalkulátoru se službou Wolfram Data Intelligence. Místo toho, abyste data manuálně přesouvali a analyzovali ve Wolframu, mohli jste tak činit v Excelu. K tomu jste mohli využívat data přímo z Wolframu, který má např. spoustu nutričních informací. Služba podporovala přes 100 datových typů.

K propojení s Excelem došlo teprve před rokem. O rok starší je doplněk Money. Excel s ním nabízel správu a analýzu rozpočtu. Projekt byl orientovaný na USA, zprostředkovatelem bankovních informací byla firma Plaid. Stávající informace v tabulkách zůstanou, nové se od 30. června 2023 importovat nebudou.

Ruší se také partnerský program s různými předplatitelskými odměnami, který se orientoval na pár vybraných zemí, takže to nás bolet nebude. I on skončí spolu s červnem příštího roku.

Zdroje: Microsoft 365 Blog (1, 2) | Office support | Thurrott.com | Wolfram

Diskuze (3) Další článek: Chytrý už může být i kočičí záchod. Sám se uklidí a (moc) nesmrdí

Témata článku: Microsoft, Software, USA, Microsoft Office, Office 365, Microsoft 365, Excel, Wolfram, Data, Vyhledávač, Paul Thurrott, Plaid, Money, Propojení, Funkce, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Brýle Playstation VR 2 budou mít technologii sledování pohybu očí. Potvrdil to výrobce Tobii
Michal Maliarov
PlayStation VR2Virtuální realitaTechnologie
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Vyberte si kodek – Jak na zvuk přes Bluetooth v Androidu

Vyberte si kodek – Jak na zvuk přes Bluetooth v Androidu

Stačí přece připojit sluchátka k telefonu a o všechno ostatní se postará automatika, ne? Ano, v naprosté většině případů tomu tak je, ale občas se může hodit i manuální nastavení.

Jakub Michlovský