Microsoft | Microsoft Office | Microsoft Word

Microsoft Word se naučil úkolovat. Automaticky během psaní udělá seznam nedodělků

Microsoft Word se naučil úkolovat. Automaticky během psaní udělá seznam nedodělků

Microsoft na oficiálním blogu odhalil nové funkce svého textového editoru Word, které má pohánět umělá inteligence. Nástroje usnadňují vytváření seznamů úkolů a zjednodušují spolupráci s ostatními uživateli. Nejprve budou dostupné v beta verzi pro macOS v rámci Office Insider, později mají být k dispozici na všech podporovaných platformách.

Funkce seznamu úkolů má primárně usnadnit práci na delších dokumentech. Zatímco dosud si uživatelé museli nějakým způsobem označovat místa, ke kterým se chtěli později vrátit, nová funkce jim nyní dovolí pracovat bez zbytečného přerušování.

Automatický seznam úkolů

Nástroj automaticky vytvoří seznam úkolů na základě vložených textových značek, jako například „<dopsat slova>“ či „TODO: dokončit tuto sekci“. MS Word tyto značky rozpozná a zařadí je do seznamu úloh, které je na dokumentu ještě nutné provést.

Praktické použití počítá například s tím, že si takto označíte sekci, kam je potřeba doplnit nějaké informace, které aktuálně nemáte po ruce. Budete tak moci nerušeně pokračovat v psaní rozepsaného textu a na dané místo se vrátíte později.

Uživatelům se při opětovném otevření dokumentu zobrazí seznam úkolů, díky kterému snadno najdou sekce, kde je potřeba něco udělat či doplnit. Klepnutí na konkrétní položku přenese uživatele přímo na příslušné místo v dokumentu.

Zapojení dalších uživatelů

Kromě automatických seznamů úkolů je další novinkou možnost snadného zapojení dalších uživatelů do tvorby dokumentu. K tomu slouží zástupný symbol @mention. Pokud tedy v dokumentu použijete tento symbol, zvolený kontakt následně obdrží oznámení s přímým odkazem na příslušné místo v textu.

Microsoft plánuje, že takto pozvaným kontaktům umožní odpovědět pomocí jejich příspěvku, který Word automaticky vloží do dokumentu. Pozvaný tak například bude moci napsat text odstavce jako odpověď do e-mailu a textový editor se postará o vložení na správné místo. Touto cestou bude možné podílet se na tvorbě dokumentu bez ohledu na zařízení, na kterém uživatel pracuje.

Se zástupnými symboly a využitím umělé inteligence má Microsoft velké plány i do budoucna. Už během následujících měsíců by mělo přijít propojení se službou Microsoft Search, které například při vložení značky <<vložit graf čtvrtletních údajů o prodejích>> nabídne výsledky vyhledávání a umožní vložení obsahu z jiného dokumentu jedním klepnutím.

Diskuze (11) Další článek: Seagate: 100TB pevné disky budou k dispozici do roku 2025

Témata článku: Software, Microsoft, Umělá inteligence, Microsoft Office, Office 365, Microsoft Word, Seznam úkolů, Nedodělek, Přímý odkaz, Psaní, Textový editor, Úkol, Vložení, Nová funkce, Seznam, Následující měsíc, Dlouhý dokument, Rozepsaný text, Oficiální blog, Snadné zapojení, Opětovné otevření, Automatický seznam, Uživatelé, Word, Zástupný symbol


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

AMD vs. Intel+Nvidia: Stejný herní notebook, stejná cena. Který je lepší?

AMD vs. Intel+Nvidia: Stejný herní notebook, stejná cena. Který je lepší?

** Acer Predator Helios 500 je poctivý velký herní notebook ** platforma AMD zdatně konkuruje tandemu Intel+Nvidia ** Srovnání nevyznívá jednoznačně

Tomáš Holčík | 36

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 21

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

** Jsou lepší mapy od Googlu, nebo ty od Seznamu? ** Má být mapa především tradiční mapou, nebo spíše asistentem? ** Vyslechněte si argumenty a hlasujte, na jaké straně jste vy

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 78