Microsoft | Chat

Microsoft vytvořil nástroj, který pomůže hledat sexuální predátory v konverzacích s dětmi

Foto: Needpix.com
Microsoft vytvořil nástroj, který pomůže hledat sexuální predátory v konverzacích s dětmi | Foto: Needpix.com

S novým nástrojem, který má pomoci ochránit děti na internetu, přišel Microsoft. Projekt existuje pod kódovým označením Artemis a jde o systém analýzy konverzací v chatovacích aplikacích a ve videohrách, jenž má dokázat upozornit možné sexuální predátory, kteří chtějí zneužívat děti. 

Microsoft novinku oznámil během týdne v blogovém příspěvku. Artemis v konverzacích hledá určité vzorce, na které když narazí, odešle odkaz lidskému moderátorovi, jenž posoudí, zda kontaktovat policii. Firma říká, že je to ohromný krok vpřed v ochraně dětí na internetu, ale zároveň upozorňuje, že Artemis nedokáže předejít všemu. 

„Sexuální vykořisťování dětí, zneužívání na internetu a detekce tohoto chování jsou ohromné a složité problémy. Nás ale komplikovanost problematiky nezastaví,“ píše v příspěvku Courtney Gregoirová, šéfka Microsoftu pro digitální bezpečnost.

Společnost testuje Artemis již nějaký čas na Xbox Live a v chatovací funkci Skype. Od 10. ledna, tedy od pátku, je nástroj bezplatně dostupný skrze neziskovou organizaci Thorn, zabývající se prevencí sexuálního vykořisťování na dětech, pro ostatní firmy. 

Celý systém vychází z dřívějších automatických systémů, které Microsoft používal pro analýzu konverzací v Xbox Live. Ty hledaly určitá klíčová slova a sousloví, která mohla naznačovat, že dítě je v nesnázích. Stejně jako u Artemis, pokud technologie zaznamenala něco podezřelého, zanalyzoval to lidský moderátor a následně posoudil další kroky. Novinka jen má být dokonalejší a dostupná pro všechny provozovatele chatovacích služeb.

Sexuální predátoři lákající děti patří mezi nejtemnější stránky internetu a Microsoft není první, který se s tím snaží něco udělat. YouTube byl donucen loni smazat stovky kanálů a vypnout komentáře u desítek milionů videí, jelikož existovalo podezření, že na síti existuje skupina podobných zločinců. Facebook rovněž svůj obsah analyzuje a snaží se vykořisťování dětí předcházet. 

Diskuze (8) Další článek: Také Hyundai chce vyrábět létající taxíky. Odbyt mu slibuje Uber

Témata článku: Microsoft, YouTube, Internet, Chat, Facebook, Skype, Policie, Artemis, Děti, Sexuální predátor, Dítě, Predátor, Konverzace, Xbox Live, Nástroj, Thorn


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor