Microsoft vysvětluje, proč mu v chytrých telefonech a vyhledávání ujel vlak

Názory k článku

FlameBuster  |  14. 06. 2018 16:10  |  Microsoft Windows 10 Chrome 69.0.3452.0

MS vyrobky nikdo nepouziva protoze jsou na*****. Windows by taky nikdo nepouzival kdyby nebylo aplikaci jako photoshop, nebo her, ktere jinde nebezi dobre.Bing pouziva vice lidi jen proto, ze MS Edge se nejde zbavit a hodne casual useru proste kyvne rukou.Proc MS neni uspesny nikde jinde nez na desktop PC vi kazdy zakaznik, ktery si mobilni systemy od MS nevybral. MS nema co komentovat.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (37)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
lazywriter  |  14. 06. 2018 16:12  |  Linux Firefox 60.0

Hmm, u mě je poměr 2:5 v neprospěch mobilů. A to nepočítám servery.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
14. 06. 2018 16:21 | Microsoft Windows 10 Chrome 66.0.3359.181

Pro nás vývojáře mobilních aplikací je to úleva, ono úplně stačí ladit na 2 mainstream platformy

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
14. 06. 2018 16:33 | Microsoft Windows 7 Chrome 67.0.3396.87

Pán trošku mlží. Neujel jim vlak proto, že začali pozdě, ujel jim proto, že to dělali zřejmě blbě. Windows CE tu byly už v době, kdy konkurovali Palmu a Psionu. Začali dva roky před založením Googlu a jedenáct let před uvedením iPhonu. To je docela slušná výchozí pozice a náskok. A přesto dopadli, jak dopadli. To samé postihlo Blackberry. Usínání na vavřínech tak obvykle dopadá.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (21)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
jozka2000  |  14. 06. 2018 16:35  |  Android Chrome 65.0

Kdo chce moc, nema nic. Kdyby zavedli podporu googleplay, tak sice kratkodobe nevydelaji, ale z dlouhodobeho hlediska meli sanci se rozsirit...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
zrom  |  14. 06. 2018 18:28  |  Microsoft Windows 10 Firefox 60.0

"Bing se každým rokem pomalu zlepšuje. Stále více lidí ho prý používá jako svůj výchozí vyhledávač. "
to je nesmysl. Přes Bing se nedá nic kloudnýho najít a pokud ho používá víc a víc lidí jak tvrdí, tak je to jen proto že to MS ve Win10 cpe horem dolem každýmu Edge a maximálně komplikuje volbu defaultního browseru (a to už nemluvím o změně vyhledávače v Edge)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Miloš Zemen  |  14. 06. 2018 18:31  |  Macintosh OS X AppleMAC-Safari 5.0

Už nejde články mezi reklamou najít. Tak jen reklamu, ať to nemusím hledat

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Libb  |  14. 06. 2018 19:42  |  Microsoft Windows 10 Firefox 60.0

Já to vidím tak, že jim u mobilů hodně uškodily ty kotrmelce, kdy něco slavnostně vydali a pak zařízli, vydali něco jiného se spoustou slibů a za rok najednou ticho po pěšině. Tohle nebaví ani vývojáře, ani uživatele.
Měli Windows Mobile už v roce 2003, tehdy Android ještě ani neexistoval, ale místo aby těžili z kompatibility s velkými Windows, tak začli z nuly. A pak ty neustálé restarty, jak jsem už zmínil: WP7, WP8, WP10. ANo, Androidí teleofny také nemají updaty donekonečna, ale on Android tehdy už celkem fungoval, zatímco Windows neuměly ze začátku prakticky nic.
Já měl několik Windows mobilů a PDA (Motorola MPx220, pak nějaký Acer a HP iPAQ 2014 tuším - to byly je PDA, pak i skvělý HTC HD2) a byly to výborné stroje. Takže ať MS netvrdí, že neměl náskok. - Měl, ale měl také potřebu neustále experimentovat a zavádět novoty.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Sus  |  14. 06. 2018 21:45  |  Microsoft Windows 10 Firefox 62.0

Můžou si za to sami - WM2003 jsem míval rád, ale když už další mobilní Windows neumožňovaly instalovat aplikace z libovolných zdrojů, tak mne donutili přejít na rootnutý Android.
Zkrátka nemám rád, když někdo za mne rozhoduje co je pro mne "dobré", či "bezpečné" (ať už třeba potřebuje vydělat na reklamách, či z jiných důvodů) a raději si o tom rozhoduji sám ...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
sinco  |  15. 06. 2018 00:11  |  Microsoft Windows 10 Firefox 60.0

Taky jsem byl na WM měl jsem dva stroje s tímto systémem. Poslední HTC Touch Diamond 2. Tou dobou se rozjížděl i android. Po pár měsících jsem došel k názoru že WM je před smrtí a drží ho nad vodou jen fandové. A to je málo. Pak jsem koupil něco s androidem a uživatelský zážítek nic moc. No jo výkon android stroje s 3.5 displejem a 256RAM a os tuším 2.1 Zůstal jsem u androidu do dneška, velmí faj kam dnes došel, a když si z nostalgie zapnu Acer N35 s WM Mobile 6.0 tak to po chvili vypnu neb se to nedá. Čekal jsem nástupce Mobile 6.0 který bude po grafické stránce uzpúsoben ovládání prsty ale bude to starý dobrý WM. Nu nebyl. A bing ? když se něco nasílím cpe uživatelum většinou to má efekt odmítání. Tak jako zdejší reklama na webu. Ani za prase si nekoupím nic co je zde nasílím prezentováno formou reklamy.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
_ldx  |  15. 06. 2018 00:36  |  Linux Chrome 66.0.3359.139

Myslím že jsou úplně vedle a tyhle názory to jen dokazují. A jen to dokazuje že ať by se o cokoli pokusili, stále jsou bez šance. Tihle lidi žijou v nějaké své bublině, která je úplně izoluje od reality...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Lofwyr  |  15. 06. 2018 06:28  |  Microsoft Windows 10 Firefox 60.0

"Proti svým konkurentům Applu a Googlu přišel Microsoft s mobilní platformou relativně pozdě"
No tak to je hodně vylhaná krávovina. Microsoft tu byl pochopitelně s mobilními Windows pro dotykové i nedotykové zařízení ještě před Androidem i iPhonem. Jen si nechal ujet vlak díky svojí totální neschopnosti - a to několikrát.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
MLML  |  15. 06. 2018 06:57  |  Microsoft Windows 10 Edge 17.17134

W mobile používáme stále celá rodina a nic nám nechybí. Je to funkční a navíc překrásný systém. Těšíme se na nové telefony Surface, nebo jiné. Určitě budou.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
tc  |  15. 06. 2018 07:46  |  Android AppleMAC-Safari 5.0

Nemůžu si pomoct, ale při podobných jevech si vždy vzpomenu na Balmera
https://m.youtube.com/watch

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
zmfcz  |  15. 06. 2018 07:55  |  Microsoft Windows 7 Firefox 60.0

"Z podobných důvodů Microsoft přišel o šanci vyhrát boj v segmentu mobilních zařízení." ... no to vůbec, byl jsem dlouholetej uživatel WP a opustil jsem ho, protože s příchodem WP10 začali dělat slušně řečeno cypoviny, kdy z jednotného UI se stal slepenec 3-4 různých UI a přístupů, systém se začal zasekávat, Store se začal vyprazďnovat, podpora aplikací 3. stran upadat. Z vyladěného a jednotného WP8.1 se stala příšernost. A poslední hřebíček do rakve byl, kdy uspěchali vydání Lumia 950, která měla betu WP10 a nehorázně se sekala.WP se kupoval proto, že byl plynulej, levnej, dalo se trochu se skřípěním zubů oželit aplikace. Potom nějaká chytrá hlava zavelila a šlo to do kytek.Jako WP8-WP8.1 byl skvělej i z technického hlediska, kdy dokázal plynule běžet na 512MB paměti, 1GHz procesoru, o čemž si Android mohl a může nechat zdát, a to se i projevovalo na ceně, která byla oproti podobně plynulým androidům i třetinová.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
15. 06. 2018 08:57 | Microsoft Windows 10 Edge 17.17134

Jen takova poznamka - kolik z vas ma na stole Win,Mac a Linux (aspon WSL nebo Virutalku/vzdalene) a kolik z vas dlouhodobne pouzivalo nebo vyvijelo appky pro Android/iOS/Win ?Me prijde ze 70% IT komunity jede uz 10 let na tom ze vse co udela MS je spatne, vse co udela GGL je cool a vse co udela Apple je sice cool ale drahe. A to nemluvim o druhe pulce ktera sice vi ze Linux je nejlepsi na svete ale kdyz nahodou otevrou vi tak musi restartovat celou masinu
Diskuse je pak nemozna protoze si kazdej mele to svoje aniz by mel realnou zkusenost a mohl rict - ano, lezi me tu na stole Android, iPhone a Win10 Phone a vybral jsem si z nich pro kazdodeni pouzivani W10 950tku protoze ma super fotak, hodne pameti, dual sim, super rozliseni, nevazi tunu a bezne pouzivane aplikace tam jsou. Jedou svizne protoze to kazdej blb nemuze zakydat bordelem. Android beru (krome vyvoje) jen na letiste kdyz potrebuju nastavit multicopter

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Jarda.abc  |  15. 06. 2018 09:00  |  Microsoft Windows 7 Chrome 66.0.3359.170

Když jsme u toho, podařilo se jim zaříznout Nokii, největšího výrobce mobilů.Jenom aby v se v budoucnu neprosadily i Chrombooky místo tradičních Windows notebooků. Chrombooky mohou zautočit díky větším pamětem a Linuxu.
Otázkou je, jaký vliv bude mít Linux na Androidu, Chrome OS .

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
15. 06. 2018 09:07 | Microsoft Windows 10 Chrome 66.0.3359.170

Asi v USA nepoznajú - Šuster drž sa svojho kopyta ?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
15. 06. 2018 09:47 | Microsoft Windows 10 Chrome 66.0.3359.170

Pravda je, ze windows 10 mobile jako system je proste skvely. V porovnani s iOS a Androidem. To se musi uznat. Ze na te platforme ovsem nema smysl fungovat, to je vec druha. Ale jako system je jednoznacne nejlepsi. Skoda, ze to nezlomili.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
hamik  |  15. 06. 2018 13:55  |  Microsoft Windows XP Firefox 51.0

Buhehe... nevim od koho ten chlap bere drogy, ale chtel bych kontakt na jeho dealera. Bing ma maly market share protoze to je proste spatny vyhledavac kde se oproti Googlu neda nic poradne najit, nebo to zabere mnohem vic casu a usili. Mobilni WP byly tragedie od zacatku, vim ze je to hodne subjektivni, ale mne se ten radobycool design nikdy nelibil, je to graficky hnusne jak sloni pr*el + neustale zmeny a kiksy behem vyvoje, kdo na to mel mit nervy?Typek je fakt tezce mimo, evidentne si pluje nekde mimo realitu na svem korporatnim oblacku.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
15. 06. 2018 19:13 | Microsoft Windows 10 Chrome 67.0.3396.87

Narozdil od vetsiny diskutujicich sem Windows Phone pouzival od zacatku.. a v te dobe to byl oproti Androidu a Windows Mobile neuveritelne sviznej system.. navic nepadal system, nepadali aplikace (ktery bylo skromnu) a nemusel se pravidelne restartovat.. Snad jedine co od zacatku chybelo byla notofikacni lista. Velky plus byla ingerace messengeru do systemovych aplikaci. FB messenger do zprav, klasicky facebook do Hubu Lide. Pouzival sem LG Optimus 7 a proste spokojenost za malo penez (dovoz z nemeckeho Vodafonu). Cely system byl s vetsim fontem a uzpusoben na ovladani jen prstem.. Bohuzel prvni velkej problem prisel s Lumiema a zarezem telefonu ktere bezeli na WP7. Ty uz se na osmicku nedostali a v ten moment jsem WP opustil i ja. Nekolikrat pote jsem jeste zkousel telefony s WP 8, 8.1 (coz uz bylo horsi kvuli tomu jak se rozsirovali fuknce a zacala vznikat neprehlednost systemu, navic se snizili pozadavky na HW a trh zaplavili telefony s nepouzilnym systemem.. Nakonec mam jeste porad doma Lumii 950, ktera chodi krasne plynule, ma super fotak, ale ten system uz neni tak elegantne resenej jako u puvodnich WP7. Zasadni problemy vidim ve trech vecech.. Prvni, ze hodne lidi proste MS nemusi. Kdyby system vydavali po jinou znackou s jinym nazvem, mohlo to byl lepsi. Za druhe problem s updaty systemu napric generacema.. proste clovek po dvou letech uz nedostal novejsi verzi.. coz by jeste uzivatel mohl prezit, jenze oni pak prestali fungovat i aplikace (coz sem mimochodem zazil i s iPhonem 2G, kde prestali take podporovat po trech letech tento model a nefugovali aplikace). A posledni problem je celkove vyvojarska zakladna. Malo uzivatelu = malo programatoru aplikaci. A pokud je clovek zvyklej ze pouziva dvacet aplikaci a na tom systemu nejsou, je to problem. A ac uzivatele casto rikali, ze ke vsemu je alternativa, tak opravdu nechci davat svoje prihlasovaci udaje nekomu jinemu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
ldvk  |  15. 06. 2018 19:36  |  Microsoft Windows 7 Chrome 66.0.3359.181

Myslím, že pokud nejsou schopni sebereflexe, což soudě podle tohoto článku stále nejsou, tak se nikam nepohnou. Ať jsou rádi za podnikové prostředí a o to se starají. I ty windows postupně z domácností zmizí. Vydrží snad ještě u hráčů. A důvod? S produkty MS jsem v kontaktu celý život a pořád musím něco řešit. A co se týká telefonů, tak to byla úplná katastrofa. Ano, volání fungovalo, ale to funguje i u základního tlačítkové telefonu. MS, jak je zvyklý, pořád něco sliboval, zatímco to prostě nefungovalo jak mělo. Což je u konzumního produktu trošinku problém. Mě už zpátky nedostanou. Nikdy. Za ty roky betatestování jsem doposud nedostal ani zaplaceno...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
15. 06. 2018 20:54 | Android Chrome 67.0

Používal jsem WM na několika mobilech a na příchod WP jsem se těšil, ale to co přišlo, bylo v době, kdy Android začal nabírat na obrátkách, velký nedodělek.....tak jsem přešel na Android a používám Launcher 8 Pro.......a k ovládání? Dcera si koupila Lumii 800 a sama si ji nastavila,pak měla další mobil s Androidem a věčně něco řešila.....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Katikakus  |  16. 06. 2018 23:04  |  Microsoft Windows 7 Chrome 67.0.3396.79

Takze bez dlouheho okecavani - MS, ac kdysi leader v mobilni, zk*rvil na co sahl, dokonce nekolikrat a snad si z toho vezme ponauceni a prestane se sr*t do oblasti, v kterych to neumi. Ostatne, po zkusenostech z minula by si pripadny Surface Phone koupil jenom naprosty idi0t. MS davno ztratil veskerou kredibilitu. A predstava, ze do toho budou investovat firemni zakaznici, kde jde o stabilitu a kontinuitu predevsim, tak to uz clovek musi byt na drogach.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Dannero  |  24. 06. 2018 09:15  |  Microsoft Windows 7 Chrome 67.0.3396.87

jen se vymlouvají, Microsoft by už dávno neexistoval kdyby nedržel uživatele pod krkem svým monopolem na softwarovou platformu. MS končí tam kde začíná svoboda.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Nyny  |  08. 07. 2018 22:06  |  Android Chrome 59.0

Měl jsem HTC HD2 a pak Lumii 920, systém to špatnej nebyl, ale ne nadarmo se mu přezdívalo čekanka, protože se pořád na něco čekalo. MS vždycky něco udělal, co fungovalo na Pikaču, ale stále sliboval, jak to v příštím updatu změní a jaká to bude bomba a tak to šlo stále dokola.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
skawagon  |  12. 07. 2018 13:01  |  Microsoft Windows 10 Chrome 67.0.3396.99

Bing má relativně dobrý překladač, na vyhledávání v češtině ani angličtině ale moc užitečný není. Windows phone mi na druhou stranu velmi vyhovovaly a myslím, že byla chyba je takto zaříznout. Dlaždice dobře vyvyžují flexibilitu a jednoduchost použití a osobně preferuju jednoduché a konzistentí rozhraní před plejádou kolotočářských barviček z ios a androidu a možnost volby v tomto směru mi bude chybět.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
jxjl  |  13. 07. 2018 08:43  |  Microsoft Windows 7 Firefox 60.0

Z mého pohledu byl problém win mobile převážně v:
- příliš uzavřená platforma/omezené API (to si může dovolit z mě neznámeho důvodu pouze Apple)
- promarněná příležitost integrace s desktopem - a u jablíčkářů to funguje na jedničku
- promarněná příležitost integrace s korporátními systémy Office
- zahození jinak výborného konceptu today screen (pamětníci si snad ještě vzpomenou) a nahrazením sice cool ale celkově nepraktickými dlaždicemi

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji