Microsoft | Windows 10 | Aktualizace

Microsoft vyšetřuje řadu problémů souvisejících s květnovou aktualizací Windows 10

Microsoft vyšetřuje řadu problémů souvisejících s květnovou aktualizací Windows 10

Kumulativní záplata KB4556799 jistě nebude pravidelným čtenářům Živě.cz neznámá. Psali jsme o ní už v polovině května, kdy část uživatelů hlásila problémy s její instalací. Na některých strojích se po instalaci projevily potíže se zvukem a uživatelským profilem, které nyní řeší Microsoft.

Uvedená aktualizace měla řešit například problémy s bezpečností prohlížečů Internet Explorer a Microsoft Edge, vylepšovat ověřování uživatelských jmen a hesel, zlepšovat systémové zabezpečení při některých operacích a aktualizovat ukládání a správu souborů.

Problémová záplata KB4556799

V uplynulých dnech začali uživatelé Windows 10 hlásit po instalaci záplaty KB4556799 celou řadu problémů. Z těch nejčastějších jmenujme potíže s přehráváním zvuku či chybu, týkající se dočasného profilu uživatele. Výjimkou však nejsou ani problémy s výkonem, projevující se například poklesem snímkovací frekvence, či modré obrazovky smrti (BSOD).

Uživatelé si stěžují například na diskuzním serveru Reddit, ve fórech komunitní podpory na webu Microsoftu, na sociálních sítích i dalších platformách. Nejčastěji přitom zmiňují potíže se zvukem, projevující se zadrháváním, případně naprostou nefunkčností zvukového výstupu.

Často také dochází k opětovnému výskytu nepříjemné chyby dočasného uživatelského profilu, která skryje soubory uživatele a přepne všechna personalizovaná nastavení, jako je tapeta plochy, zpět na výchozí hodnoty. V tuto chvíli není jasné, jak moc jsou tyto problémy rozšířené – je pochopitelně možné, že ovlivňují pouze počítače s konkrétní konfigurací.

Microsoft zkoumá problémy

Microsoft na stránkách podpory potvrdil, že si je vědom hlášení, souvisejících se záplatou KB4556799. Uvádí: „Aktivně spolupracujeme se zákazníky, kteří hlásí problémy. K dnešnímu dni jsme nezaznamenali zásadní rozšíření, které by se projevilo v telemetrii, podpůrných datech nebo v kanálech zpětné vazby. Neustále prošetřujeme zpětnou vazbu od zákazníků a tuto situaci pečlivě sledujeme.“

Firma připomíná, že k hlášení potíží lze použít klávesovou zkratku Windows +F, kterou je možné aktivovat funkci Centrum Feedback a odeslat zpětnou vazbu. Pro rychlé řešení je podstatná správná volba kategorie hlášeného problému.

V případě potíží, jež prokazatelně souvisejí s kumulativní květnovou záplatou KB4556799, ji můžete následujícím způsobem odinstalovat:

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Přejděte do sekce Aktualizace a zabezpečení.
  3. Na levé straně zvolte Windows Update.
  4. Klepněte na Zobrazit historii aktualizací.
  5. Otevřete odkaz Odinstalovat aktualizace.
  6. Vyhledejte a odeberte záplatu KB4556799.
Diskuze (22) Další článek: NASA hledá nadšence, kteří stráví 8 měsíců v simulátoru letu na Mars

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Internet Explorer, Windows Update, Reddit, Centrum Feedback, Záplata, Řada problémů, Zpětná vazba, Potíž, Instalace, Microsoft EDGE, Uživatelé, Uživatelský profil, BSOD, Windows +, Windows + F


Určitě si přečtěte

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 121

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 42

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize