Microsoft | Windows 10 | Aktualizace

Microsoft vyšetřuje řadu problémů souvisejících s květnovou aktualizací Windows 10

Microsoft vyšetřuje řadu problémů souvisejících s květnovou aktualizací Windows 10

Kumulativní záplata KB4556799 jistě nebude pravidelným čtenářům Živě.cz neznámá. Psali jsme o ní už v polovině května, kdy část uživatelů hlásila problémy s její instalací. Na některých strojích se po instalaci projevily potíže se zvukem a uživatelským profilem, které nyní řeší Microsoft.

Uvedená aktualizace měla řešit například problémy s bezpečností prohlížečů Internet Explorer a Microsoft Edge, vylepšovat ověřování uživatelských jmen a hesel, zlepšovat systémové zabezpečení při některých operacích a aktualizovat ukládání a správu souborů.

Problémová záplata KB4556799

V uplynulých dnech začali uživatelé Windows 10 hlásit po instalaci záplaty KB4556799 celou řadu problémů. Z těch nejčastějších jmenujme potíže s přehráváním zvuku či chybu, týkající se dočasného profilu uživatele. Výjimkou však nejsou ani problémy s výkonem, projevující se například poklesem snímkovací frekvence, či modré obrazovky smrti (BSOD).

Uživatelé si stěžují například na diskuzním serveru Reddit, ve fórech komunitní podpory na webu Microsoftu, na sociálních sítích i dalších platformách. Nejčastěji přitom zmiňují potíže se zvukem, projevující se zadrháváním, případně naprostou nefunkčností zvukového výstupu.

Často také dochází k opětovnému výskytu nepříjemné chyby dočasného uživatelského profilu, která skryje soubory uživatele a přepne všechna personalizovaná nastavení, jako je tapeta plochy, zpět na výchozí hodnoty. V tuto chvíli není jasné, jak moc jsou tyto problémy rozšířené – je pochopitelně možné, že ovlivňují pouze počítače s konkrétní konfigurací.

Microsoft zkoumá problémy

Microsoft na stránkách podpory potvrdil, že si je vědom hlášení, souvisejících se záplatou KB4556799. Uvádí: „Aktivně spolupracujeme se zákazníky, kteří hlásí problémy. K dnešnímu dni jsme nezaznamenali zásadní rozšíření, které by se projevilo v telemetrii, podpůrných datech nebo v kanálech zpětné vazby. Neustále prošetřujeme zpětnou vazbu od zákazníků a tuto situaci pečlivě sledujeme.“

Firma připomíná, že k hlášení potíží lze použít klávesovou zkratku Windows +F, kterou je možné aktivovat funkci Centrum Feedback a odeslat zpětnou vazbu. Pro rychlé řešení je podstatná správná volba kategorie hlášeného problému.

V případě potíží, jež prokazatelně souvisejí s kumulativní květnovou záplatou KB4556799, ji můžete následujícím způsobem odinstalovat:

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Přejděte do sekce Aktualizace a zabezpečení.
  3. Na levé straně zvolte Windows Update.
  4. Klepněte na Zobrazit historii aktualizací.
  5. Otevřete odkaz Odinstalovat aktualizace.
  6. Vyhledejte a odeberte záplatu KB4556799.
Diskuze (22) Další článek: NASA hledá nadšence, kteří stráví 8 měsíců v simulátoru letu na Mars

Témata článku: Windows, Microsoft, Operační systémy, Windows 10, Internet Explorer, Aktualizace, Windows Update, Reddit, Centr Feedback, Uživatelský profil, Zpětná vazba, Řada problémů, Microsoft EDGE, BSOD, Centrum Feedback, Instalace, Windows +, Potíž, Windows + F, Uživatelé, ZáplataJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Konektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

Konektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

** USB-C konektor k telefonu neslouží jen pro připojení nabíječky a sluchátek ** Přes redukci k němu připojíte klávesnici, myš, externí disk, zvukovou kartu, tiskárnu nebo třeba bicí ** Základem je redukce a aplikace, která u vašeho telefonu uvěří podporu OTG

Martin Chroust
OTGAndroid
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost