Microsoft | Android | Windows Defender

Microsoft vypustil testovací verze Defenderu pro Android i Linux

Microsoft již několik let vyvíjí vlastní bezpečnostní řešení pro Windows, které je přímou součástí systému. V poslední době se ale zaměřuje také na konkurenční platformy, a tak nyní přináší Microsoft Defender i na Android a Linux.

O příchodu Microsoft Defender ATP (tedy Advanced Threat Protection) na Android víme již delší dobu, nyní ale firma uvedla první betaverzi, prozatím pro firemní zákazníky. Podstatou aplikace je ochránit mobilní zařízení od případného škodlivého kódu, který by na ně mohl mířit. Android samotný má zabudované bezpečnostní mechanismy, jako je program Play Protect či bezpečnostní aktualizace. S druhým bodem je ale u některých telefonů problém, a tak zůstávají vystavené bezpečnostnímu riziku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Microsoft Defender na Androidu v akci.

Aplikace od Microsoftu jako taková tomu nemůže zcela zabránit (na rozdíl od Windows nemůže aplikace na Androidu zasahovat do chodu systému), může ale hledat, zda nainstalované aplikace neobsahují malware apod. Snaží se také odhalit pokusy o phishing a další nekalé činnosti a pokud usoudí, že je nainstalována nebezpečná aplikace, zablokuje přístup k aplikacím obsahujícím citlivá data, jako je např. Outlook.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá Defender pro Linux.

Defender pro Android tak jasně míří hlavně na firemní uživatele a administrátory, kteří chtějí uchovat firemní informace v bezpečí a přidat další vrstvu ochrany. Podobně je na tom i Defender pro Linux, který je nyní dostupný pro všechny. Podporuje 6 nejběžnějších linuxových serverových distribucí, mezi které patří RHEL, CentOS, Ubuntu či Debian.

Microsoft nabízí svůj Defender i pro macOS:

Zdroj: SlashGear

Diskuze (41) Další článek: Segway po 19 letech ukončuje výrobu svých ikonických vozítek

Témata článku: Windows, Microsoft, Linux, Bezpečnost, Operační systémy, Android, Malware, Antivirus, Mobilní aplikace, Viry, Outlook, Mobilní telefon, Ubuntu, Smartphone, Debian, Windows Defender, Microsoft Defender, DEF, Součást systému, Aplikace, Defender, Play Protect, SlashGear, Testovací verze, RHELPo asteroidu, který zabil dinosaury, zbyly pod mořským dnem obrovské jizvy

Po asteroidu, který zabil dinosaury, zbyly pod mořským dnem obrovské jizvy

** Američtí vědci objevili pod mořským dnem terénní vlny ** Důkazy naznačují, že vznikly po srážce s asteroidem ** Víme víc o jednim z nejdramatičtějších dnů v historii naší planety

Karel Kilián
KatastrofyZeměAsteroidy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Microsoft prvně zmínil Windows 10 21H2. Desítky na podzim dostanou nové funkce
Lukáš Václavík
Windows InsiderWindows 10Microsoft