Operační systémy | Windows 10 | Aktualizace

Microsoft vylepšuje vyhledávání ve Windows 10 – vysvětlí kontext a opraví překlepy

Microsoft postupně uvolňuje na svých serverech aktualizaci, která zapíná mírně vylepšenou verzi vyhledávání (Windows Search). Ta by měla být dostupná na počítačích s operačním systémem Windows 10 s nainstalovaným May 2019 Update. O novince informoval jako první server Windows Latest.

Windows Search je jednou ze základních součástí Windows 10. Ve srovnání se staršími verzemi operačního systému nabízí pokročilejší funkce, stále však spoléhá na index, do kterého si ukládá informace pro jejich rychlejší nalezení. V minulosti si uživatelé občas stěžovali, že zobrazované výsledky neodpovídají zadání.

Vylepšené vyhledávání

Jednou z největších změn proti předchozím verzím je zobrazování štítku „Související“. Pokud na něj uživatel klepne, měl by mít možnost lépe pochopit, na základě čeho se ve výsledcích objevila konkrétní položka. V současné době se tato možnost zobrazuje jen u výsledků ze systémového nastavení, ale Microsoft plánuje v následujících týdnech tuto funkci rozšířit i do vyhledávání aplikací.

Jednou z největších změn je zobrazování štítku „Související“.jpg 
Jednou z největších změn je zobrazování štítku „Související“

Kromě toho se aktualizace dočká také integrovaná kontrola překlepů, jejímž smyslem je pomoci najít to, co uživatel skutečně hledá. Vyhledávání tedy bude schopné pochopit, že když napíšete třeba „powerpiont“, tak máte na mysli PowerPoint a nabídne odpovídající položky.

Jak bylo řečeno na začátku: aktualizované vyhledávání je aktivováno na straně serveru postupně, takže může trvat jeden až dva týdny, než se změny projeví na všech počítačích.

Diskuze (3) Další článek: Úschovna.cz expanduje do zahraničí. Bude tam posílat digitální slony

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,