Windows 10 | Windows Update | Aktualizace

Microsoft vydává náhled aktualizace, která řeší celou řadu problémů s Windows 10

Microsoft vydává náhled aktualizace, která řeší celou řadu problémů s Windows 10

Microsoft vydal v úterý 19. října náhled aktualizace KB5006744, která přináší různá vylepšení a opravy problémů, s nimiž se potýkají uživatelé operačního systému Windows 10 v sestavení 1809. V dohledné době by měly také vyjít balíčky pro Windows 10 verze 21H1, verze 20H2 a verze 2004.

Jedná se o aktualizaci kategorie C, která není instalována automaticky, ale je nabízena uživatelům k otestování. Pokud se neobjeví zásadní problémy, pak bude KB5006744 s největší pravděpodobností uvolněna 9. listopadu v rámci „Patch Tuesday“.

Balíček plný oprav

Aktualizace opravuje celou řadu chyb a problémů, jako je například selhání kiosků při restartování aplikace Microsoft Edge, pokud uživatelé zavřou okno prohlížeče. Napravuje také problém s Microsoft Application Virtualization (známou také jako App-V), kdy se při přihlašování na stránce s přihlašovacími údaji občas zobrazuje jen černá obrazovka.

Další opravená chyba se týká procesu Searchindexer.exe, který po odhlášení zachovává přístupy do vyhledávací databáze pro jednotlivé uživatele v cestě C:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\Search\Data\Applications\<SID>\. V důsledku toho přestane Searchindexer.exe fungovat, a navíc vytvoří duplicitní názvy profilů.

Aktualizace KB5006744 také řeší problém, který brání uživatelům virtuální privátní sítě (VPN) v systému Windows 10 v připojení k serverům služby směrování a vzdáleného přístupu (RRAS) běžícím na systému Windows Server 2019.

Aktualizace KB5006744

Dalším přínosem aktualizačního balíčku je zlepšení schopností nástroje Microsoft Defender for Endpoint, jež by měl lépe identifikovat a zachytit ransomware a pokročilé útoky. Řeší také známý problém, který mohl zabránit úspěšné instalaci tiskáren pomocí protokolu IPP (Internet Printing Protocol).

Seznam opravených chyb a problémů je ve skutečnosti ještě mnohem delší a svým rozsahem by výrazně překonal rámec tohoto článku. Pokud vás zajímají podrobnosti, pak najdete kompletní výpis oprav na stránkách podpory Microsoftu.

Před instalací této aktualizace je nutné nainstalovat opravný balíček KB5005112 z 10. srpna 2021. Aktualizace by měly být dostupné v Nastavení-Aktualizace a zabezpečení-Windows Update, nebo je lze stáhnout z webu Katalog služby Microsoft Update.

Diskuze (13) Další článek: Výsledky tréninku ze tří čtvrtin určují genetické předpoklady. Za to, že to nejde, vlastně mohou vaši předci

Témata článku: Windows, Microsoft, Internet, Operační systémy, Windows 10, VPN, Windows Update, Aktualizace, Patch Tuesday, Microsoft EDGE, Oprava, Operační systém, Uživatelé, Balíček, RRAS, Řada problémů, Náhled, Microsoft Update, Win + N, Celá řada, Operační systémy na Heureka.czNejtragičtější kopie mobilů z Číny. Na pohled vypadají podobně, ale k originálům mají zatraceně daleko

Nejtragičtější kopie mobilů z Číny. Na pohled vypadají podobně, ale k originálům mají zatraceně daleko

** Sbírka nejstrašnějších plagiátů mezi mobilními telefony ** No name výrobci kopírují prakticky všechno, až na hardware ** Možná zde najdete i falešného dvojníka svého modelu

Martin Miksa
AliExpressČínaKuriozita
Jak naplánovat vypnutí počítače, aniž byste museli cokoliv instalovat

Jak naplánovat vypnutí počítače, aniž byste museli cokoliv instalovat

Počítač lze plánovaně vypnout s pomocí nejrůznějších prográmků. Ještě spolehlivěji toho ale lze dosáhnout i přímo ve Windows jednoduchým příkazem.

Antonín Trčálek
NávodyTipyWindows
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10