Microsoft | Windows | Netflix

Microsoft vydává historická Windows 1.11. Vrátí vás do roku 1985 a vysvětlí podivnou kampaň

V uplynulém týdnu zaujal Microsoft na sociálních sítích reklamní kampaní, ve které avizoval představení „úplně nového“ operačního systému Windows 1.0. Bylo zřejmé, že odhalení pointy přijde později, což se také nakonec stalo. Potvrdilo se, že jde o reklamu na novou sérii seriálu Stranger Things, která běží na Netflixu a jedna její rovina se odehrává právě v roce 1985.

Podivné reklamní spoty a fotografie s historickými produkty se objevily na oficiálních kanálech na Twitteru a Instagramu. Propagovaly operační systém Windows 1.0 a další programy z roku 1985. To vyvolalo značnou pozornost, neboť nebylo zcela zřejmé, co tím chce Microsoft vlastně říci.

Reklama na seriál

Oficiální odhalení je plánováno na pondělí 8. července, nicméně již nyní je naprosto jisté, že veškeré aktivity mají spojení se seriálem Stranger Things. Jeho třetí série se objevila na Netflixu ve čtvrtek 4. července. K dispozici je všech osm nových dílů, a to dokonce rovnou s českými titulky.

O víkendu se v Microsoft Store objevila aplikace Windows 1.11. V podstatě se jedná o hru, která je vydávána jako součást propagační strategie zmíněného seriálu, což potvrzuje odkaz na zatím nespuštěné webové stránky a jeden z ilustračních obrázků, který obsahuje jeho název.

Cílem hry je zachránit svět, a přestože její dokončení trvá údajně pouze 15 minut, je to – alespoň podle těch, kteří měli možnost ji vyzkoušet – skvělá zábava. Začíná klasickým logem Microsoft Windows a ke spuštění systému (respektive v tomto případě přesněji řečeno grafické nadstavby) používá příkazový řádek.

Vraťte se o 34 let zpátky

Aplikace má velikost 775 MB a běží na Windows 10 verze 10240.0 nebo vyšších. Momentálně však ještě nelze stáhnout instalační balíček, pokud nemáte speciální kód. To bude možné až po oficiálním oznámení, plánovaném na dnešní pondělí 8. července.

Popisek v Microsoft Store slibuje nostalgický zážitek, odpovídající roku 1985. Má se jednat o aplikaci inspirovanou Windows 1.0, ovlivněnou alternativní dimenzí seriálu – Upside Down. Uživatelé budou moci prozkoumat tajemství městečka Hawkins, odemknout unikátní obsah, odhalit „velikonoční vajíčka“ a zahrát si retro hry.

Rozhodně můžeme ocenit zajímavou propagační taktiku Microsoftu, která přispívá ke zvýšení povědomí o další sezóně populárního seriálu z dílny Netflixu. Uživatelé díky tomu získají jedinečnou příležitost vyzkoušet jednu z prvních verzí systému Windows.

Diskuze (16) Další článek: Elektromobil Lightyear One má nevyčerpatelný zdroj energie dostupný zdarma

Témata článku: Microsoft, Historie, Windows, Netflix, Windows 10, Instagram, Twitter, Hudba, filmy, seriály, Microsoft Store, Reklama, Microsoft Windows, Seriál, Stranger Things, Hawkins, Aplikace, Operační systém, Odhalení


Určitě si přečtěte

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 44

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 47

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

** Britové před pár dny představili nové Raspberry Pi 4 Model B ** Nový čipset má dost výkonu na dva HDMI monitory ** Za tisícovku získáte počítač na základní práci

Jakub Čížek | 79

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

** Testy nových procesorů Ryzen 3000 od AMD jsou venku ** Výkon ve většině aplikací překonává konkurenci od Intelu ** AMD je přitom zároveň neuvěřitelně výhodné v poměru ceny i výkonu

Karel Javůrek | 173Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch