Windows Update | Windows 11 | Aktualizace

Microsoft vydal náhled prosincové kumulativní aktualizace Windows 11. Přináší 70 oprav a vylepšení

Microsoft vydal náhled prosincové kumulativní aktualizace Windows 11. Přináší 70 oprav a vylepšení

Microsoft v pondělí 22. listopadu vydal náhled kumulativní aktualizace KB5007262 pro Windows 11. Aktualizace, která je v tuto chvíli nabízena jako volitelná, přináší 70 oprav a vylepšení. Jako povinná bude vypuštěna v rámci následujícího záplatovacího úterý, tj. 14. prosince.

Na rozdíl od kumulativních aktualizací vydávaných v rámci záplatovacích úterků neobsahují náhledy aktualizací opravy zabezpečení, ale pouze opravy chyb a vylepšení výkonu. Po instalaci této aktualizace bude systém Windows 11 upgradován na sestavení 22000.348.

Co přináší aktualizace KB5007262?

Pokud máte Windows 11, můžete tuto aktualizaci nainstalovat tak, že přejdete do Nastavení, klepnete na Windows Update a vyberete možnost Zkontrolovat aktualizace. Jelikož se jedná o volitelnou aktualizaci, budete vyzváni ke stisku tlačítka Stáhnout a nainstalovat.

Seznam implementovaných novinek a oprav je mimořádně dlouhý a zdaleka by přesáhl rozsah tohoto článku – proto vybíráme jen ty nejzajímavější. Po nainstalování by například měl zmizet problém, který způsoboval, že aplikace Internet Explorer přestávala fungovat při kopírování a vkládání textu během použití Editoru vstupních metod (IME).

Dále byl vyřešen problém, jež bránil zobrazení nabídek Průzkumníku souborů a zástupců na ploše, a chyba, jež způsobovala, že Průzkumník přestal po zavření okna fungovat. Povedlo se také opravit potíže způsobující dočasnou ztrátu zvuku.

Velká i menší vylepšení

Zlepšení se dočkaly animace ikon na hlavním panelu a podařilo se vyřešit chybu, jež způsobovala blikání při najetí myší na ikony na hlavním panelu (tento problém nastával, pokud uživatel používal výrazně kontrastní motiv).

Řešili se i méně podstatné věci. Microsoft například aktualizoval všechny emoji z písma Segoe UI Emoji na styl Fluent 2D. Přidal také podporu Emoji 13.1, které rozšiřují nabídku dostupných emotikon, včetně možnosti vyhledávání ve všech podporovaných jazycích.

Kompletní seznam vylepšení a oprav, včetně podrobného vysvětlení známých problémů, najdete v bulletinu podpory k volitelné aktualizaci KB5007262. Microsoft také upozorňuje, že z důvodu vánočních a novoročních svátků nebude v prosinci vydána „céčková“ volitelná aktualizace.

Diskuze (16) Další článek: Také Messenger pro Windows bude přepracován. Zahodí Electron a zabere méně místa

Témata článku: Windows, Microsoft, Operační systémy, Internet Explorer, Windows Update, Windows 11, Aktualizace, Vylepšení, Průzkumník, Náhled, Oprava, Instalace, IME, Segoe UI Emoji, Operační systémy na Heureka.czNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Jak ovládnout procesy ve Windows 10 a odemknout zablokovaný soubor?

Jak ovládnout procesy ve Windows 10 a odemknout zablokovaný soubor?

V každém operačním systému běží celá řada procesů a služeb. Ukážeme vám, jak plně získat pod kontrolu jejich běh.

Karel Kilián
Windows 10TipySoftware
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Důkaz proti nepoctivým poskytovatelům internetu. ČTÚ spouští vlastní měřič rychlosti
Lukáš Václavík
Český telekomunikační úřad (ČTÚ)Připojení k internetuInternet
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux