Microsoft vydal doplněk pro Chrome, do prohlížeče Googlu přidá bezpečnostní funkci z Edge

Microsoft vydal doplněk pro Chrome, do prohlížeče Googlu přidá bezpečnostní funkci z Edge

Nečekaný krok provedl Microsoft, který aktuálně vydal rozšíření pro konkurenční prohlížeč Chrome. A není to ledajaké, jedná se o Windows Defender Browser Protection a má za cíl bojovat s phishingovými a jinými škodlivými stránkami.

Rozšíření má za cíl zabránit nakažení počítače či krádeže uživatelských dat a využívá k tomu stejný seznam škodlivých stránek, jako používá Microsoft ve svém Edgi. Při navštívení pochybné stránky se místo ní zobrazí velmi důrazné varování, abyste nepokračovali. Tato ochrana je navíc, dle jeho slov, lepší než u konkurence.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Edge dle NSS Labs blokuje phishingové útoky zcela nejefektivněji. • Doplněk je velmi jednoduchý, žádné možnosti nastavení nečekejte.

Rozšíření je možné si stáhnout ze stránek Microsoftu či přímo z Chrome Webstore. Samo o sobě ale nemá žádné nastavení, umožňuje pouze ochranu vypnout či zapnout.

Hledáte antivirus pro Windows zdarma?

Diskuze (12) Další článek: Zbytečnost roku: Pin One je připínací displej, který zobrazí animovaný gif. Stojí dva a půl tisíce

Témata článku: Microsoft, Google, Windows, Prohlížeče, Bezpečnost, Chrome, Antivirus, Doplňky do prohlížeče, Rozšíření, Phishingový útok, Nečekaný krok, Stejný seznam, Konkurenční prohlížeč, Uživatelská data, Pochybná stránka, Nejvyšší správní soud, Prohlížeč, Windows Defender, Bezpečnostní funkce, Doplňky


Určitě si přečtěte

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

** Windows 10 překonaly hranici 700 milionů instalací ** To je úctyhodné číslo a miliarda se blíží ** Analýzy ale i tak ukazují proměnu, jak používáme počítače a mobily

Jakub Čížek | 49

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku