Microsoft | Chrome | Doplňky do prohlížeče

Microsoft vydal doplněk pro Chrome, do prohlížeče Googlu přidá bezpečnostní funkci z Edge

Microsoft vydal doplněk pro Chrome, do prohlížeče Googlu přidá bezpečnostní funkci z Edge

Nečekaný krok provedl Microsoft, který aktuálně vydal rozšíření pro konkurenční prohlížeč Chrome. A není to ledajaké, jedná se o Windows Defender Browser Protection a má za cíl bojovat s phishingovými a jinými škodlivými stránkami.

Rozšíření má za cíl zabránit nakažení počítače či krádeže uživatelských dat a využívá k tomu stejný seznam škodlivých stránek, jako používá Microsoft ve svém Edgi. Při navštívení pochybné stránky se místo ní zobrazí velmi důrazné varování, abyste nepokračovali. Tato ochrana je navíc, dle jeho slov, lepší než u konkurence.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Edge dle NSS Labs blokuje phishingové útoky zcela nejefektivněji. • Doplněk je velmi jednoduchý, žádné možnosti nastavení nečekejte.

Rozšíření je možné si stáhnout ze stránek Microsoftu či přímo z Chrome Webstore. Samo o sobě ale nemá žádné nastavení, umožňuje pouze ochranu vypnout či zapnout.

Hledáte antivirus pro Windows zdarma?

Diskuze (12) Další článek: Zbytečnost roku: Pin One je připínací displej, který zobrazí animovaný gif. Stojí dva a půl tisíce

Témata článku: Google, Windows, Microsoft, Prohlížeče, Bezpečnost, Chrome, Antivirus, Doplňky do prohlížeče, Doplňky, Nečekaný krok, Navštívení, Konkurenční prohlížeč, Pochybná stránka, Bezpečnostní funkce, Rozšíření, Stejný seznam, Edgi, Fun, Nejvyšší správní soud, Uživatelská data, Prohlížeč, Phishingový útok, Chrome Webstore, Windows Defender