Microsoft vydá v červnu 10 záplat, z toho jednu kritickou

Microsoft již tradičně vydal přehled plánovaných oprav svých produktů pro tento měsíc. V přehledu figuruje celkem 10 různých oprav, z toho jedna kritická. Ostatní jsou zařazeny do kategorie "doporučená oprava" nebo "důležitá oprava".

  • 7 bezpečnostních oprav je určeno pro operační systém Windows. Jedna z nich je hodnocena stupněm kritické opravy. Instalace některých záplat bude vyžadovat restart.
  • 1 bezpečnostní oprava řeší zranitelnost v Microsoft Windows a Microsoft Services for UNIX. Tato záplata v určitých situacích může vyžadovat restart.
  • 1 bezpečnostní oprava řeší problém v aplikaci Microsoft Exchange. Po instalaci nebude vyžadován restart.
  • 1 bezpečnostní záplata opravuje problém v produktu Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA) Server a ve Small Business Serveru. Instalace může vyžadovat restart.

Podrobnější informace budou dostupné až 14. června 2005, což je termín oficiálního zveřejnění těchto oprav. Pravidelnou součástí bude i nástroj Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool, určený pro detekci a likvidaci nejznámějšího malware.

Zdroj: Microsoft

Diskuze (36) Další článek: Internet Explorer s velmi omezenými právy bude pouze v Longhornu

Témata článku: Microsoft, Windows, Oficiální zveřejnění, Jed, Micro Internet Security, Kritická situace, Oprava, Bezpečnostní záplata, Červ, Restart, ZáplataSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Rheinmetall se blýskl revolučním ručním granátometem SSW40

Rheinmetall se blýskl revolučním ručním granátometem SSW40

** Rheinmetall nedávno předvedl pozoruhodnou ruční palnou zbraň, která je podle všeho první svého druhu na světě ** Jde o revoluční ruční granátomet SSW40 (Squad Support Weapon 40) ** Podle komentátorů jako by z oka vypadl zbraním terminátorů pod velením Skynetu

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenství
Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

** Zrušení práva na potrat v USA má nečekaný vliv i na mobilní technologie ** Uživatelky ze strachu mažou citlivé aplikace ** Meta zase maže příspěvky a účty lidí, kteří nabízí potratové pilulky

Martin Miksa
MetaZdravíPro ženy