Microsoft vrátí do Windows widgety. Budou webové a skrze Edge

Widgety na ploše byly naposledy v rámci Windows Vista, částečně se ale dostaly i do Sedmiček. Následně došlo k jejich odstranění ze systému. Microsoft ale nyní chystá návrat a to skrze jeho prohlížeč Edge a webové aplikace.

Microsoft chystá do Windows na hlavní panel integraci zpráv a dalších informací, zároveň ale uvažuje i na podobné možnosti pro všechny vývojáře. V rámci testovací verze svého prohlížeče Edge totiž některým uživatelům v rámci programu Windows Insider aktivoval možnost widgetů. Díky tomu tak mohou webové stránky zobrazovat vybrané informace přímo na ploše či kdekoliv jinde.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto by měly vypadat webové widgety (Zdroj: Windows Latest)

Widgety jsou dostupné pod plovoucí ikonou a zobrazí nové zprávy a počasí. Tedy stejné informace, které se chystají na hlavní panel. Zdroj informací je přitom zpravodajský portál MSN.com. Prozatím jsou možnosti poměrně omezené, lze ale očekávat že Microsoft postupem času přijde s dalšími podporovanými widgety.

Novinka tak navazuje na aktuální trend, kdy Microsoft do prohlížeče přidává řadu funkcí, které jej odlišují od ostatních, téže postavených na Chromiu. V Edgi tak najdete vlastní uspávání záložek, možnost vertikálního zobrazení přepínání otevřených oken a třeba kolekce, které umožňují spravovat uložené obrázky, odkazy a poznámky.

Edge se naučil i porovnávat ceny:

Zdroj: Windows Latest

Diskuze (13) Další článek: Bill Gates předpovídá další hrozby, kterým budeme muset čelit. Covid-19 nemusí být to nejhorší

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Prohlížeče, Internet, Windows 10, Operační systémy, Edge, Windows Insider, Betaverze, Windows Vista, Edgi, Widget, Webová aplikace, Webová stránka, Sedmička, Windows Latest, Prohlížeč


Určitě si přečtěte

Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Marek Lutonský
Rodokmen
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Čestné prohlášení při cestě mimo okres může být i elektronické. Stačí k tomu mobil
Lukáš Václavík
COVID-19eGovernmentDoprava
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Jak zjistit majitele vozu podle registrační značky (SPZ)
Ondřej Králík
Tipy