Microsoft | Windows 11 | Windows Insider

Microsoft ve Windows 11 vylepší Průzkumník a Media Player. Takhle budou vypadat

foto: Microsoft
Microsoft ve Windows 11 vylepší Průzkumník a Media Player. Takhle budou vypadat | foto: Microsoft

Panelové prostředí je něčím, po čem část uživatelské základny Windows volá dlouhodobě. Microsoft sám s panely experimentoval vícekrát. V rámci jednoho pokusu před pár roky vytvořil univerzální panelové prostředí pro všechny programy. V tomto roce pro změnu experimentoval s panely v Průzkumníku.

Přišlo se na to neoficiálně, prostředí působilo funkčně. Panely přesto brzy zmizely, zato během dubna o nich Redmondští promluvili oficiálně. Přislíbili, že se jich dočkáme, protože jde o jednu z nejčastěji žádaných funkcí ze strany firem. Jen je zřejmé, že to nebude ve Windows 11 verze 22H2.

Teď se panelový Průzkumník zase vrací ve Windows 11 Insider Preview build 25136, které byly uvolněny do kanálu Dev. Nezdá se, že by se oproti poslední iteraci něco změnilo. Redmondští se dále rozhodli faceliftovat postranní navigační panel v Průzkumníku. Takže přidali dva oddělovače, připnuté položky se zobrazují ve vlastní sekci.

Zato OneDrive se přesunul do horní části pod sekci Domů a také u něj uvidíte své jméno. Z Tohoto počítače zmizely složky pro obvyklé typy souborů, soustředí se čistě na dostupné jednotky. Také platí, že při procházení složek z OneDrivu se ukazuje správná cesta v adresním řádku.

Více událostí na hlavním panelu

Vývojový tým propašovává více dynamického obsahu na hlavní panel. Tlačítko pro widgety nad rámec dosud zobrazovaného obsahu, tj. informace o počasí, může upozorňovat na události ve sportu, ze světa financí nebo obecně na důležité zprávy ze světa. Novinky nemusíte mít k dispozici hned, distribuce je řízená.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Microsoft v kanále Dev testuje i nové verze dvou svých aplikací. Poznámkový blok poprvé vyšel v nativní verzi pro 64bitové procesory ARM. Pokud takový počítač máte, poznáte významné zlepšení výkonu. Lepší výkon ale díky optimalizacím zaznamenají všichni, kteří budou pracovat s objemnými soubory nebo nahrazovat rozsáhlé úseky textu. Zkvalitnila se i podpora asistivních technologií.

Malé aktualizace se dočkal rovněž Media Player, který zvyšuje výkon u rozsáhlých knihoven. Především ale umožňuje řazení alb a písní podle data přidání.

Zdroje: Windows Insider Blog (1, 2)

Diskuze (17) Další článek: Astronomové vystopovali urychlovač částic v solárních erupcích

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 11, ARM, Windows Insider, Multimédia, Správce souborů, Průzkumník, Panel, Medium Player, Media Player, DEVA, Počítač, Redmondský, Windows Insider Blog, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru