Microsoft | Windows 11 | Windows Insider

Microsoft ve Windows 11 vylepší Průzkumník a Media Player. Takhle budou vypadat

foto: Microsoft
Microsoft ve Windows 11 vylepší Průzkumník a Media Player. Takhle budou vypadat | foto: Microsoft

Panelové prostředí je něčím, po čem část uživatelské základny Windows volá dlouhodobě. Microsoft sám s panely experimentoval vícekrát. V rámci jednoho pokusu před pár roky vytvořil univerzální panelové prostředí pro všechny programy. V tomto roce pro změnu experimentoval s panely v Průzkumníku.

Přišlo se na to neoficiálně, prostředí působilo funkčně. Panely přesto brzy zmizely, zato během dubna o nich Redmondští promluvili oficiálně. Přislíbili, že se jich dočkáme, protože jde o jednu z nejčastěji žádaných funkcí ze strany firem. Jen je zřejmé, že to nebude ve Windows 11 verze 22H2.

Teď se panelový Průzkumník zase vrací ve Windows 11 Insider Preview build 25136, které byly uvolněny do kanálu Dev. Nezdá se, že by se oproti poslední iteraci něco změnilo. Redmondští se dále rozhodli faceliftovat postranní navigační panel v Průzkumníku. Takže přidali dva oddělovače, připnuté položky se zobrazují ve vlastní sekci.

Zato OneDrive se přesunul do horní části pod sekci Domů a také u něj uvidíte své jméno. Z Tohoto počítače zmizely složky pro obvyklé typy souborů, soustředí se čistě na dostupné jednotky. Také platí, že při procházení složek z OneDrivu se ukazuje správná cesta v adresním řádku.

Více událostí na hlavním panelu

Vývojový tým propašovává více dynamického obsahu na hlavní panel. Tlačítko pro widgety nad rámec dosud zobrazovaného obsahu, tj. informace o počasí, může upozorňovat na události ve sportu, ze světa financí nebo obecně na důležité zprávy ze světa. Novinky nemusíte mít k dispozici hned, distribuce je řízená.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Microsoft v kanále Dev testuje i nové verze dvou svých aplikací. Poznámkový blok poprvé vyšel v nativní verzi pro 64bitové procesory ARM. Pokud takový počítač máte, poznáte významné zlepšení výkonu. Lepší výkon ale díky optimalizacím zaznamenají všichni, kteří budou pracovat s objemnými soubory nebo nahrazovat rozsáhlé úseky textu. Zkvalitnila se i podpora asistivních technologií.

Malé aktualizace se dočkal rovněž Media Player, který zvyšuje výkon u rozsáhlých knihoven. Především ale umožňuje řazení alb a písní podle data přidání.

Zdroje: Windows Insider Blog (1, 2)

Diskuze (17) Další článek: Astronomové vystopovali urychlovač částic v solárních erupcích

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Windows 11, ARM, Windows Insider, Multimédia, Správce souborů, Panel, DEVA, Redmondský, Medium Player, Počítač, Průzkumník, Windows Insider Blog, Media Player, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Recenze reprosoustav Elac Concentro S 503. Třípásmové regálovky pro náročné

Recenze reprosoustav Elac Concentro S 503. Třípásmové regálovky pro náročné

Concentro S 503 v sobě kombinují lifestylové naladění „do hezka“ s audiofilskými prvky, jako jsou jemné detaily, křehké dozvuky a nenucená kontrolovanost.

Daniel Březina
Test
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Amatérský astronom objevil „fosilní“ galaxii v hodně prozkoumané části vesmíru

Amatérský astronom objevil „fosilní“ galaxii v hodně prozkoumané části vesmíru

** Amatérský astronom Giuseppe Donatiello narazil na překvapivý objev v dobře známé oblasti oblohy ** Na snímku okolí Galaxie v Andromedě si všiml „zajímavé šmouhy“ ** Z následných pozorování vyplynulo, že jde o malou a velmi slabě zářící galaxii

Stanislav Mihulka
Astronomie
Jak na Androidu skrýt soukromé fotografie a videa. Stačí tato základní aplikace a úvodní nastavení

Jak na Androidu skrýt soukromé fotografie a videa. Stačí tato základní aplikace a úvodní nastavení

** Víte, jak snadno na Androidu schovat fotky a videa? ** Vystačíte si se základní aplikací a krátkým nastavením ** Fotky ukryjete za sken obličeje či za otisk prstu

Martin Chroust
FotografieJak...Soukromí
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě