Windows 10 | Windows Insider | Bluetooth | Sluchátka

Microsoft ve Windows 10 zlepší podporu bezdrátových sluchátek. Přibude i AAC

Zdroj: Apple
Microsoft ve Windows 10 zlepší podporu bezdrátových sluchátek. Přibude i AAC | Zdroj: Apple

Insideři mohou v Dev Channelu stahovat nové sestavení Windows 10 Build 21370. Má asi dvě desítky záplat, tři drobná vylepšení a jednu větší novinku související s Bluetooth sluchátky.

Pokud je dnes spárujete se systémem, v nabídce pro výběr zařízení pro přehrávání se objeví dvojmo. Jednak pod profilem Stereo sloužícímu pro přehrávání hudby a jednak pod profilem Hands-Free AG Audio, který má horší zvuk (a jen mono), avšak zpřístupňuje i mikrofon.

Pro uživatele to může být matoucí, Microsoft proto v nabídce sloučí oba profily do jednoho a bude mezi nimi automaticky přepínat podle toho, jestli posloucháte, nebo telefonujete.

Klepněte pro větší obrázek
Jeden pár sluchátek, dva profily

Sluchátka budou moci nově využít i formát AAC, který je nativním pro Apple AirPods, avšak podporují jej též modely jiných výrobců. Windows 10 si dosud rozuměl jen se základním SBC, který je povinný pro všechna sluchátka, a kvalitnějším AptX, který je však dostupný jen u těch, jejichž výrobce zaplatil licenci Qualcommu. Existují i další jako LC3 (povinný u Bluetooth 5.2), AptX HD, LDAC, LHDC nebo Samsung Scalable Codec, ale ty jsou méně rozšířené.

Diskuze (6) Další článek: Co se o vás píše na internetu? Tyto 4 služby jsou internetoví hlídači ve vašich službách

Témata článku: Microsoft, Apple, Windows 10, Windows Insider, Bluetooth, Qualcomm, Sluchátka, Profil, Sluchátko, SBC, LDAC, Záplata, Bezdrátové sluchátko, Deva Channel, Bluetooth sluchátko, AACGoogle Translate našel přemožitele. Vyzkoušeli jsme překladač DeepL

Google Translate našel přemožitele. Vyzkoušeli jsme překladač DeepL

** DeepL Translator využívající strojové učení se konečně naučil česky ** Na 22 příkladech vám ukážeme, jak si stojí oproti Googlu a Microsoftu ** Překladatelé nebudou mít brzy co žrát, jak by řekl klasik

Lukáš Václavík
PřekladačSoftware
Červnový útěk z Google Photos bude zatraceně těžký. Opravdová alternativa totiž neexistuje

Červnový útěk z Google Photos bude zatraceně těžký. Opravdová alternativa totiž neexistuje

** Blíží se konec neomezených Fotek Google ** Pokud si nezaplatíte, alternativy zatím nejsou ** Tuto službu totiž dělá tím, čím je A.I.

Jakub Čížek
FotografováníDisk GoogleGoogle
Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

** Vybrali jsme nejlepší programy pro úpravu fotek ve Windows ** Pokročilé grafické editory upraví fotografie k nepoznání ** Překvapivě použitelné jsou i aplikace na webu nebo dostupné zdarma

Karel Kilián
Grafický editorNejlepší programySoftware