Tipy | Excel

Microsoft v zámoří nabízí propojení banky s domácím Excelem. To by se nám líbilo i v Evropě

Microsoft v zámoří nabízí propojení banky s domácím Excelem. To by se nám líbilo  i v Evropě

Excel je sice mocný a ve své kategorii prakticky nenahraditelný tabulkový procesor, běžný domácí smrtelník si ale zpravidla vystačí jen se základními funkcemi. Horko těžko mu tedy prodáte téměř všechny profesionální funkce, které se v Excelu objevily za posledních 20 let.

Jedna by se ale přece jen našla_ propojení s bankami! Microsoft to nyní v zámoří zkouší skrze šablonu Money in Excel pro domácí předplatitele. Jedná o soubor šablony s příponou XLTX, který po otevření v Excelu stáhne doplněk služby Plaid, jenž se konečně specializuje na propojení aplikací s bankovními institucemi – v tomto případě tedy s Excelem.

Klepněte pro větší obrázek
Money in Excel se spojí s bankou (panel vpravo) a načte data z vašeho účtu do tabulkové šablony (vlevo). Propojení s bankami je nicméně k dispozici jen v USA.

Po přihlášení ke své bance se pak přímo v Excelu a ve formě tabulek a grafů, se kterou budete moci dále pracovat běžným způsobem, podíváte na své bankovní transakce a celkový pohyb na účtu.

Je to jedna z mála opravdu praktických funkcí pro běžné domácí uživatele Excelu za poslední roky, o to více tedy zamrzí, že se jedná opravdu jen o vylepšení pro Američany. Svoji českou banku v seznamu podporovaných pochopitelně nenajdete.

Klepněte pro větší obrázek
Automatické propojení rodinného účetnictví v Excelu s bankovním účtem 

Finanční instituce v EU nicméně už na základě evropské legislativy nabízejí prvky API, jednou by se tedy vylepšení Money in Excel mohlo rozšířit i na starý kontinent a zdejší domácí fanoušci Excelu by mohli tímto způsobem automatizovat své rodinné účetnictví.

Diskuze (17) Další článek: Kolik stojí Netflix a jak za něj zaplatit? Nejčastější otázky a odpovědi

Témata článku: Microsoft, Evropa, USA, Tipy, Evropská unie, Excel, API, Banka, DOM, Šablona, Účet, Zámoří, Účetnictví, Propojení


Určitě si přečtěte

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 9

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize