Tipy | Excel

Microsoft v zámoří nabízí propojení banky s domácím Excelem. To by se nám líbilo i v Evropě

Microsoft v zámoří nabízí propojení banky s domácím Excelem. To by se nám líbilo  i v Evropě

Excel je sice mocný a ve své kategorii prakticky nenahraditelný tabulkový procesor, běžný domácí smrtelník si ale zpravidla vystačí jen se základními funkcemi. Horko těžko mu tedy prodáte téměř všechny profesionální funkce, které se v Excelu objevily za posledních 20 let.

Jedna by se ale přece jen našla_ propojení s bankami! Microsoft to nyní v zámoří zkouší skrze šablonu Money in Excel pro domácí předplatitele. Jedná o soubor šablony s příponou XLTX, který po otevření v Excelu stáhne doplněk služby Plaid, jenž se konečně specializuje na propojení aplikací s bankovními institucemi – v tomto případě tedy s Excelem.

Klepněte pro větší obrázek
Money in Excel se spojí s bankou (panel vpravo) a načte data z vašeho účtu do tabulkové šablony (vlevo). Propojení s bankami je nicméně k dispozici jen v USA.

Po přihlášení ke své bance se pak přímo v Excelu a ve formě tabulek a grafů, se kterou budete moci dále pracovat běžným způsobem, podíváte na své bankovní transakce a celkový pohyb na účtu.

Je to jedna z mála opravdu praktických funkcí pro běžné domácí uživatele Excelu za poslední roky, o to více tedy zamrzí, že se jedná opravdu jen o vylepšení pro Američany. Svoji českou banku v seznamu podporovaných pochopitelně nenajdete.

Klepněte pro větší obrázek
Automatické propojení rodinného účetnictví v Excelu s bankovním účtem 

Finanční instituce v EU nicméně už na základě evropské legislativy nabízejí prvky API, jednou by se tedy vylepšení Money in Excel mohlo rozšířit i na starý kontinent a zdejší domácí fanoušci Excelu by mohli tímto způsobem automatizovat své rodinné účetnictví.

Diskuze (17) Další článek: Nové rozšíření prohlížeče Google Chrome umožňuje vytváření odkazů na konkrétní části textu

Témata článku: Microsoft, Evropa, USA, Tipy, Evropská unie, Banka, API, Excel, Plaid, Domácí, Dóm, Propojení, DOM, Šablona, Zámoří, Účetnictví, Účet, Plaid +Elon Musk fandí jaderné a solární energetice. Fúzi podle něj nepotřebujeme
Jiří Černý
EnergetikaSolární energieJaderná fúzeElon Musk
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost