Microsoft uvede svou P2P aplikaci nejen pro sdílení hudby

Microsoft chystá k uvedení aplikaci ThreeDegrees, která umožní chatování, výměnu obrázků a hudby mezi skupinou kamarádů. Sdílení hudby navíc nebude nelegální.
Nečekejte žádnou aplikaci z rodiny Office, či něco, co by zvýšilo výkonnost zaměstnanců, ThreeDegrees je čistě o zábavě pro teenagery. V současné době stránka produktu vybízí jen k vložení e-mailu pro pozdější upozornění na dostupnost betaverze, tento týden by to ale mělo vypuknout.

První informace o ThreeDegrees jsou v novém vydání Newsweeku, ten u nás asi moc neseženete, takže prozatím lze využít informace z tiskové zprávy Newsweeku. Jeho redaktor Steven Levy měl možnost s programem ThreeDegrees pracovat a přinesl tak první postřehy.

ThreeDegrees je programem pro Microsoft nového typu, je určen věkové skupině 13-24letých, kteří jsou členy tzv. NetGen, tedy nové síťové generace využívající intenzivně komunikaci přes internet. ThreeDegrees nemá ušetřit čas, spíše podporovat sociální vazby, jinými slovy – bavit se s kamarády. Podle informací Newsweeku je v programu možné vytvořit skupinu až deseti přátel a jednoduše se bavit se všemi naráz, jednou akcí jim všem poslat na obrazovku nějaký obrázek, nebo společně poslouchat vybrané skladby. Je to tedy něco na způsob chatu a instant messengeru s multimediální výbavou.

Program je založen na peer-to-peer (P2P) komunikaci, neměl by tedy využívat pro komunikaci servery ale přímou komunikaci mezi jednotlivými účastníky. Měl by být také první produktem z řady dalších peer-to-peer aplikací, kterými nás chce Microsoft dále zasypávat. Není rozhodně bez zajímavosti, že se Microsoftu podařilo po dlouhých jednáních s nahrávacími společnostmi vyjednat takovou podobu sdílení nahrávek přes internet, proti které nebudou vedena žádná soudní řízení. Proto je v rámci programu možnost sdílení nahrávek omezeno. Celý seznam skladeb pro přehrávání může mít nejvýše 60 položek a skladby se nebudou přehrávat, pokud není jejich majitel připojen.

Popravdě zatím jsou informace o ThreeDegrees značně kusé a mají na sobě nános zjednodušování pro nepočítačovou veřejnost. Proto určitě přineseme další podrobnosti, až bude ThreeDegrees k dispozici.

Diskuze (25) Další článek: Windows XP: hesla jsou k ničemu

Témata článku: Microsoft, Internet, P2P, První postřeh, Sdílení, Peer, Přímé sdílení, Teenager

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší