Microsoft upřesňuje licenční politiku Windows XP

Aktivace bude opravdu jednodušší, často nebude ani vyžadována, budou slevy i pro domácnosti.
Microsoft upřesňuje licenční politiku Windows XP
Již po dodělání Windows XP se objevily na serveru WinInformant nějaké informace o skutečném fungování aktivace Windows XP a současně i o způsobech jeho licencování.

Nejvýznamnější informací se týká aktivace produktů na nových pořízených počítačích. Ta totiž nebude vůbec potřeba a ani nebude vázána na výměnu určitého počtu komponent. Instalace Windows XP bude totiž zamknuta jen na BIOS dané základní desky od OEM dodavatele. Pokud si tedy koupíte hotovou sestavu počítače, Windows XP nebudete aktivovat a v případě dalšího upgradu počítače k ní ani nikdy nedojde. Základní desku budete moci vyměnit také, ale jen od výrobce vašeho počítače. Prakticky to bude stejná situace, jako s dnešními OEM verzemi Windows, které jsou také zamknuté na daný hardware a jinde nejedou. V této věci tedy ke změnám prakticky nedochází. Aktivace tak bude jen u samostatně jednotlivě pořizovaných Windows XP. Multilicence aktivaci mít nebudou, takže se to opravdu bude týkat jen nových jednotlivých instalací.

Samotná aktivace pak bude citlivá na změnu 6 komponent, měníte-li méně, nic se nestane. To znamená, že také aktivovaná Windows budou vyžadovat aktivaci jen zřídka kdy.

Protože na počítačích s předinstalovaným operačním systémem bude často jen verze Home Edition, bude nabízen i upgrade z Home verze na Professional. Ten bude ale dražší než čistý cenový rozdíl Profi (299 dolarů) mínus Home (199 dolarů), bude stát 125 dolarů. Stejně tak budou nabízeny i zvýhodněné doplňkové licence pro domácí použití. Family License bude o 8 – 12 dolarů levnější než plná verze Windows XP a bude nabízena při vlastnictví plné nebo OEM verze systému.

Je také známo, že MP3 komprese a podpora přehrávání DVD nebude ve standardní instalaci Windows XP. Protože tyto komponenty vyžadují licenční poplatky, budou prodávány zvlášť. Podpora převodu do MP3 bude stát okolo 10 dolarů, přehrávání DVD mezi 10 a 15 dolary. Pochopitelně se jendá o doplňky pouze pro Media Player, nikdo vám nebrání si nainstalovat cokoli jiného i za jiné částky.

Od chvíle, kdy byly dokončeny Windows XP, už bylo aktualizováno několik produktů a ty půjdou stáhnout z WindowsUpdate nebo rovnou při instalaci systému. Aktualizován byl takto Windows Movie Maker pro podporu Windows Media 8, změny potkají i Messengera, který dostane kompatibilitu s Exchange Serverem 2000.

Windows XP se již nyní začínají objevovat předinstalované na některých počítačích, stejně tak se ale pracuje na druhé straně barikády na likvidaci aktivace produktu a přípravě cracku pro zkušební časově omezenou verzi. Obě by již mělo být hotové.

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows XP, Licence, Politika, Movie Maker, Aktivace, DVD Player, Hotový produkt, Windows Movie Maker, Crack, Plná verze, Politik

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 237

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

22.  11.  2017 | David Polesný | 32

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 30

Co je to láska? Milujeme se pouze kvůli chemickým látkám, nebo je v tom něco víc?

Co je to láska? Milujeme se pouze kvůli chemickým látkám, nebo je v tom něco víc?

** Co je to vlastně láska? Dá se vysvětlit vědecky? ** Výzkum ukázal, že zamilovaní jedinci mají mj. zvýšenou hladinu fenyletylaminu a množství testosteronu ** Je ale rozdíl mezi zamilovaností a láskou

21.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje