Microsoft | Prohlížeče | Edge

Microsoft upraví Edge pro širokoúhlé monitory. Lišta otevřených záložek bude na straně

Společně s uvedením předplatného Microsoft 365 představila firma i další novinky, které se týkají prohlížeče Edge. Ten získá několik funkcí, mezi kterými nechybí i možnost přesunutí záložek z horního pruhu na stranu.

Jedna ze zajímavých chystaných novinek v rámci Edge jsou rozhodně vertikální záložky. V dnešní době je zvykem, že všechny otevřené stránky jsou v horizontální liště nahoře, Microsoft ale pracuje na možnosti přesunout si je na levou stranu monitoru. To se může hodit hlavně na větších širokoúhlých monitorech, kde je po stranách spousta volného nevyužitého místa.

Klepněte pro větší obrázek 
Vertikální záložky budou volitelné.

Na funkci se ale prozatím pouze pracuje a dostane se k betatesterům až v následujících měsících. Co si budeme moci otestovat již tento je chytré kopírování. To by mělo zachovat formátování původního obsahu, tudíž zkopírovat i celou tabulku apod.

Stejně tak do Edge zamíří funkce, kterou již známe z Chromu, a to kontrola bezpečnosti hesel. V momentě, kdy se budete přihlašovat do některé ze služeb a  Edge zjistí, že tato kombinace uživatelského jména a hesla je kompromitována v některém z úniků, upozorní vás a doporučí změnu.

Stejně tak Microsoft připomíná, že Edge je jediný prohlížeč, který umí streamovat ve 4K z Netflixu na Windows 10. Zároveň zde podporuje i Dolby Audio a Dolby Vision.

Diskuze (11) Další článek: Airbnb vyplatí hostitelům 250 milionů dolarů za rezervace zrušené kvůli pandemii

Témata článku: Software, Microsoft, Prohlížeče, Edge, Netflix, Chrome, Záložka, Dolby Vision, Lišta, Monitor, Dolby Audio


Určitě si přečtěte

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 9

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X