Microsoft | Surface

Microsoft ukázal Surface Hub 2. Obří tabulový počítač s otočným displejem

Microsoft originální Surface Hub uvedl v roce 2015 a od té doby si našel místo mezi několika tisíci firem, což při ceně až 22 tisíc dolarů lze považovat za úspěch. Nyní redmondský gigant přichází s novou verzí s extrémně tenkými rámečky a speciálním otočným mechanismem.

Druhá generace se vzhledově podobá dříve představenému all-in-one počítači Surface Studio, se kterým sdílí designově podobné podpěry. Ze Surface Booku si zase vypůjčila podobně vypadající mechanismus starající se o odpojení displeje od základny, zde slouží k přetáčení displeje z vertikální polohy do horizontální a naopak. Na videu vše vypadá nádherně plynule.

Velikostně se jedná o 55palcový model s více jak 4K rozlišením (Microsoft konkrétní rozlišení nespecifikoval) a typickým poměrem stran 3:2. První generace byla dostupná v 55" a 84" konfiguraci za cenu 9 000, resp. 22 000 dolarů, zde si firma zjednodušila výrobu omezením pouze na jednu velikost. Celé zařízení lze buď umístit na pojízdný stojan, či zavěsit na zeď. Zde je možné poskládat více Hubů vedle sebe a vytvořit tak jeden velký displej.

Mezi hlavní přednosti patří krom dotykového displeje s podporou pro kreslení perem a možnosti přetočení i 4K kamera pro videokonference, vestavěná čtečka otisků prstů a zaměření na firemní aplikace. Systém je postavený na Windows 10, bude ale hlavně těžit z propojení s Microsoft Teams a Office 365.

První generaci se Microsoftu podařilo prodat do více jak 5 000 podniků ve 25 různých zemích a jedná se o jedno z nejoblíbenějších zařízeních Surface v rámci firemní klientely. Surface Hub 2 přijde na trh až v roce 2019 za blíže nespecifikovanou cenu, Microsoft nyní zařízení odhaluje jako preview pro firmy, kde se nákup hardwaru provádí s velkým časovým předstihem.

Diskuze (6) Další článek: Zetor se dal na výrobu vojenské techniky. Předvedl obrněnce Gerlach a chystá i pásový obrněný transportér

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,