Microsoft | Xbox | May 2019 Update

Microsoft ukázal novou aplikaci Xbox pro Windows. Je to kupodivu klasický program ze staré školy

Microsoft na aktuální herní konferenci E3 představil několik plánů, které má společně s Xboxem a svými herními studii. Týkají se i Windows 10, kam zamíří jak předplatné Xbox game Pass, tak i nová aplikace pro nakupování a instalaci her. Na ní je zajímavé, že úplně ignoruje Microsoft Store.

Nová aplikace pro Xbox slouží hlavně k přístupu ke hrám, které máte dostupné právě v rámci Xbox Game Pass. Jedná se o klasické předplatné, kdy za pevně danou částku dostanete přístup ke katalogu, který čítá několik desítek titulů. Pokud nemáte předplatné, můžete si jednotlivé tituly zakoupit. Obsahuje ale i sociální aspekty Xboxu, jako jsou seznamy přátel a vaše konverzace.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá nová aplikace Xbox pro Windows 10.

Nejvíce zajímavé je to, že se nejedná o moderní aplikaci a je zcela oddělená od Microsoft Storu. Postavená je na Electronu, jedná se tedy o klasickou Win32 aplikaci, a nerespektuje ani pravidla v rámci Fluent Designu, které Microsoft stanovil pro Windows 10. Jedná se tak o poměrně zvláštní krok a je otázkou, zda zůstane ojedinělý, nebo začne firma od společného obchodu i designových standardů upouštět i jinde.

Betaverzi si můžete stahovat a zkoušet z těchto stránek.

Microsoft ukázal i budoucnost své konzole Xbox:

Zdroj: Thurrott

Diskuze (8) Další článek: Asfane DieciDieci je brutální italský supersporťák s výkonem 1010 koní

Témata článku: Software, Microsoft, Herní konzole, Windows, Windows 10, Operační systémy, Hry, Microsoft Store, Xbox, Fluent Design, May 2019 Update, Nová aplikace, Aplikace, Windows +, Klasický program, Electronu, Stará škola, Win +, Xbox pro Windows, Xbox Game Pass

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11