Microsoft | Windows 10 | Windows 10X | Fluent Design

Microsoft ukázal nové ikony a logo pro Windows 10. Vše je barevné a s přechody

To, že Microsoft chystá nové ikony pro Windows, víme již delší dobu a první kousky jsou již v systému. Povětšinou se týkají buď moderních aplikací či Office. Nyní ale Microsoft ukázal, jak bude vypadat celá sada a dokonce i pozměněné logo Windows.

První viditelnou změnou je proměna loga Windows. To od dob Windows 8 má tvar čtyř zkosených čtverců, které vyplňuje jednolitá barva. V reklamách jsme se často setkávali s různým podsvícením, oficiálně se ale vždy zobrazovalo v modré barvě. To zůstává i nadále, nově ale bude doplněná přechody od světle modré až po tmavší.

Klepněte pro větší obrázek 
První ukázka nového loga proběhla s představením Windows 10X.

V podobném duchu se ponese redesign i zbývajících ikon, hlavně u moderních aplikací. Nejedná se tak o nic drastického a Microsoft se velmi snaží, aby byly na první pohled snadno spojitelné se svými staršími verzemi. Vždy ale přidává aktuálně módní přechody a plastičnost včetně stínů. To je velký odklon od toho, s čím přišly Windows 8 a zprvu i Fluent Design, který ale nyní doznává značných změn.

Klepněte pro větší obrázek 
U většiny ikon se nejedná o drastické změny, ale spíše o drobné úpravy.

Veškeré ikony budou sdílené napříč všemi službami Microsoftu, setkáme (a částečně již i setkáváme) se s nimi i na jiných platformách. Ukázkou je třeba i nová aplikace Office, která již nese nové logo s barevným žluto-oranžovým přechodem.

Ploché a jednobarevné ikony netáhnou

Microsoft se o jednotlivých designových rozhodnutích rozpovídal na blogu. Zde Jon Friedman, vedoucí designu v rámci Office, uvádí, že se poučili ze zpětné vazby uživatelů, kterým se příliš nelíbil plochý a jednobarevný vzhled s potlačenými barvami, se kterým přišly Desítky v době svého uvedení.

Úspěch naopak slavily právě přechody, plastičnost a stíny, výrazné barvy a nejrůznější animace. Je tak pravděpodobné, že tímto směrem se nyní bude ubírat celý systém. Doufejme, že se v Microsoftu zaměří i na starší ikony – některé jsou zde již několik generací systému a vypadají notně zastarale. Částečným řešením by měly být Windows 10X, které budou mít nové rozhraní.

Takto vypadají nové ikony v rámci Office:

Zdroj: The Verge

Diskuze (22) Další článek: Nechť vás provází síla! Messenger má speciální témata i nálepky ze Star Wars

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Windows 10X, Operační systémy, Design, Fluent Design, Office, Barva, Aplikace, Přechod, The Verge, Logo


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu