Microsoft ukázal na veřejnosti Millennium

Následník Windows 98 SE je hodnocen jako skutečné druhé vydání Windows 98.
Na výstavě CES v Las Vegas představil Microsoft veřejnosti následníka Windows 98 SE, který je nyní znám více pod označením Millennium. Veřejně známý seznam nových vlastností není příliš rozsáhlý. Těšit se můžeme na inteligentní obnovu systému, která dokáže obnovit poškozený systém, slibována je podpora Universal Plug-and-Play, okamžitý start systému. Doplňky jsou Microsoft Movie Maker, podpora pro on-line hry, nový Media Player a vylepšený přehrávač CD. Stručně řečeno: nic rozsáhlého. Millennium je vystavěno opět na jádře Windows 9x, nicméně betatestéři uvádějí, že díky konečnému opuštění reálného režimu je systém ve hrách rozhodně svižnější a také rychleji startuje. Za funkcí okamžitého startu systému (instant booting) se skrývá hibernace počítače. Uvádí se však, že se rychlost probuzení z hibernace příliš neliší od běžného startu systému.

Millennium prý také nebude při každém startu kontrolovat, jestli jste nepřidali nový hardware, budete to muset dělat přes Ovládací programy. Tato daň pohodlí výrazně zrychlí start systému. Přece jen častěji systém startujete, než přidáváte nový hardware. Pokud se budou takto Windows chovat, je otázkou, co udělají při výměně kritického hardwaru – grafická karta, základní deska, procesor a podobně.

Spekuluje se o oficiálním názvu nové verze, předpokládá se něco jako Windows 2000 Consumer nebo Windows 2000 standard, zejména s ohledem na to, že dřívější Workstation je nyní Windows 2000 Professional. Celý systém jako Windows 2000 ostatně i vypadá. Pro uživatele však možná bude trochu matoucí, že dva systémy, které se jmenují velmi podobně, budou vystavěny na rozdílných jádrech. Millennium bude k dispozici na podzim letošního roku, tedy spolehlivě půl roku po Windows 2000. Pro seriózní práci jsou doporučována Windows 2000 Professional, nicméně pařani si velmi rádi počkají na podzim, vidina několika snímků za sekundu ve hře navíc je rozhodně lákavá. V té době by ostatně měl být hotov i systém Direct X 8, který v současnosti vstoupil do betatestů.

Diskuze (108) Další článek: Ztratilo se vám TweakUI?

Témata článku: Windows, Microsoft, Oficiální snímek, Vylepšený přehrávač, Okamžitý start, Veřejnost, Movie Maker, Windows Movie Maker, Windows 7 Professional, Start, Poškozený systém, Las VegasNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10