Microsoft udělal pokrok v propojení nástrojů

Zajímavé trendy z největší konference vývojářů ve střední a východní Evropě Praha Microsoft Developer Days 1998.
Největší konference vývojářů ve střední a východní Evropě Praha Microsoft Developer Days 1998 proběhla včera v Praze. Byla uspořádána českým zastoupením firmy Microsoft a jejími partnery. Konference se zúčastnilo kolem 2000 vývojářů, kteří používají produkty firmy Microsoft. Narozdíl od minulého roku proběhla konference za poněkud skromnějších podmínek ve Výstavní hale na Strahově.

Silný pocit propojení
Partnery firmy Microsoft byly prezentovány nové produkty Microsoft Visual Studia 6.0 a jejich možnosti využití (Visual C++, Visual Basic, Visual FoxPro, Visual J++, InterDev). Co je patrné, je pokrok ve vzájemné spolupráci jednotlivých vývojových nástrojů. Tyto nástroje přinášejí programátorům nový komfort díky technologiím jako je IntelliSense (automatické doplňování prototypů funkcí a metod), Edit and Continue (úprava zdrojového kódu během ladění) či Dynamic Parsing (průběžné vytváření informací o metodách a proměnných daného objektu). U všech nástrojů je cítit další pokrok v možnostech propojování aplikace s databázemi.

Microsoft tvrdí, že by se rád v dlouhodobějším měřítku orientoval na vývoj středně velkých a větších aplikací. Produkty jako Visual Modeler by měly pomoci vývojářům při návrzích datových struktur aplikací na konceptuálně vyšší úrovni. Component Repository by měla sloužit jako společná databanka opakovaně používaných komponent. Vývojové prostředky a nástroje silně spolupracují s produkty BackOffice pracujícími na platformě Windows NT (častá integrace s Microsoft Transaction Server nebo SQL-server).

Mocný pomocník pro aktivní komponenty
Velký pokrok je zřejmý u InterDev 6.0, který integruje většinu nezbytných nástrojů vývojářů intranetových a internetových aplikací. InterDev v sobě obsahuje jak visuální editaci webových stránek (na trochu nižší úrovni než FrontPage), tak i na úrovni kódu HTML. Mocným pomocníkem je při integraci aktivních komponent jak na straně serverů, tak i na straně klientů. InterDev slouží jako vývojový nástroj skriptových částí webových stránek. Pomocí InterDev je možné skripty a komponenty ladit jak na straně prohlížeče, tak i na straně webového serveru. InterDev v sobě obsahuje prostředky pro konceptuální návrh celého webového serveru (visuální logické uspořádání stránek). Nyní je možné stránky vyvíjet podle určitých šablon. Tím je zajištěn jejich sjednocující vzhled (zobrazení lišt, tlačítek, odrážek a pozadí). Velice jednoduše je možné změnit styl mnoha stránek jenom tím, že pro dané stránky zvolíte z galerie jinou šablonu. V neposlední řadě obsahuje InterDev editor pro kaskádní styly a DHTML.

Produktem Visual J++ dává Microsoft jednoznačně najevo, že má svou vlastní představu o dalším vývoji a použití jazyka Java. Snahou Microsoftů je Javu provázat s rozhraními Win32 a všemi odvozenými z COM/DCOM.

Váš názor Další článek: PosAm hájí česko-slovenské barvy na Lotusphere

Témata článku: Microsoft, Propojení, Velký pomocník, Pokrok, Silný pocit, Největší konference, Mocný pomocník, Days


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 34

David Polesný
VánoceNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5