Microsoft | Microsoft 365 | Microsoft Teams

Microsoft to opět zkouší se sociálními sítěmi. Viva Engage vypadá jako Facebook, ale cílí na firmy

Microsoft Teams je víc než jen komunikátor. Skype sice nahradí, kromě chatu a volání nabízí velkou škálu jiných funkcí pro spolupráci. Jeho komplexita přitom roste. Loni Redmondští spustili platformu Viva, která podporuje spolupráci a sdílení znalostí a běží uvnitř Teams. Je orientovaná na podniky a lze ji zjednodušeně představit jako funkčně bohatý intranet.

Na konferenci Microsoft Inspire byl odhalen další modul pro Vivu. Pikantní na tom je, že Engage působí jako klon Facebooku, jak novinku pojmenoval Tom Warren. Je to regulérní sociální síť, jen orientovaná na prostředí organizací. Což není nic nového ani pro Microsoft, který v roce 2012 koupil podnikovou sociální síť Yammer za 1,2 miliardy dolaru.

Facebook pro firmy

Právě na jeho základech Viva Engage vzniklo, takže se technicky bavíme o duchovním nástupci Yammeru. Silnou inspiraci u Facebooku Microsoft nepopře. Nechybí proud příspěvků, které mohou být textové, ale i multimediální. Tradiční formát dokonce doplňují Stories, tedy jednorázové příspěvky s krátkou životností, které proslavil zejména Instagram.

Se Stories to zkoušel rovněž LinkedIn, profesní sociální síť vlastněná Microsoftem. Pro nezájem je zrušil loni v září. Klasické příspěvky a Příběhy pak mohou tvořit příběhové celky, kterým se říká Storylines. Sdílet je můžete přes Viva Connections, Outlook, Teams nebo Yammer.

Viva Engage nahradí aplikaci Yammer Communities a veřejné testování bude zahájeno v srpnu. Engage bude dostupný, pokud si vaše firma licencovala Yammer. V této souvislosti je dobré si připomenout, že konkurence nespí. Facebook by se chtěl stát sociální sítí, která bude využívána rovněž ve firmách. Jde tomu na ruku s virtuálními profily, které umožnují vytvořit si oddělený prostor pouze pro práci.

Co bude s Yammerem?

Microsoft s Yammerem ve svém portfoliu nadále počítá. Communities se ztratí z Teams a Outlooku, web a mobilní aplikace budou nadále k dispozici. Komunity, příspěvky a příběhy budou dostupné jak ve Vivě Engage, tak v Yammeru, služby zatím budou interoperabilní.

Zdroje: Microsoft Viva Blog | The Verge | Yammer Blog

Diskuze (7) Další článek: Jak ověřovat fotky na internetu. Tyhle bezplatné nástroje z vás udělají postrach dezinformátorů

Témata článku: Facebook, Microsoft, Software, Sociální sítě, Linkedin, Outlook, Instagram, Office 365, Skype, Microsoft 365, Microsoft Teams, Microsoft Viva, Ale, Teams, Stories, Yammer, Facebook Microsoft, Příspěvek, Engage, Tom Warren, Yammerem, Viva, Software na Heureka.cz