xCloud | Streamované hraní

Microsoft testuje Xbox xCloud v prohlížeči. Díky tomu se podívá na iPhony i iPady

Microsoft provozuje svůj xCloud zatím jen na Androidu, postupně ale dojde k rozšíření. Vyjde aplikace pro Windows 10 a hlavně – podívá se do webového prohlížeče, a díky tomu i na iOS a iPadOS.

Aplikace Xboxu pro Android umožňuje streamování již několik měsíců, stále však jen v  betaverzi. Na další platformy se prozatím nedostalo a čeká se na vydání právě webové verze. Na té Microsoft nyní interně pracuje a připravuje ji na veřejné testování, jak uvádí web The Verge. Celá služba přitom funguje velmi podobně jako nedávno představené GeForce Now pro prohlížeče.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto běží xCloud v prohlížeči (Zdroj: The Verge)

V prohlížeči tak máte přístup ke kompletní knihovně xCloudu a předplatného Game Pass Ultimate. Po spuštění hry se zobrazení přepne do celé obrazovky, stejně jako u GeForce. K ovládání je pak třeba mít připojený ovladač k Xboxu. Podporované jsou prozatím prohlížeče postavené na Chromiu, hlavně tedy Chrome a Edge. Vše by pak mělo být funkční i na telefonech, což je důležité hlavně pro iOS a iPadOS, kde Apple podobné služby jako aplikace blokuje.

Prozatím není zcela jasné, v jaké kvalitě je vše přenášené, základem pro hraní je ale konzole Xbox One S, v průběhu letoška by ale mělo dojít k upgradu na Xbox Series X. Podobné navýšení výkonu ostatně plánuje i Nvidia.

První veřejné testování služby by mělo začít na jaře. Do budoucna by měla být funkce integrována i do vestavěné aplikace Xbox, která je součástí Windows.

Jak funguje streamované hraní na Androidu? Podívejte se:

Diskuze (1) Další článek: Elon Musk chce, aby se Roadster od Tesly vznášel

Témata článku: Windows, Microsoft, Apple, Nvidia, Chrome, Hry, Android, Xbox Series X, iPhone, Edge, iPad, GeForce Now, xCloud, Xbox, Streamované hraní, GeForce, Xbox Game Pass Ultimate, Xbox One S, Aplikace, Prohlížeč, Webový prohlížeč, Chromium, The VergeČervnový útěk z Google Photos bude zatraceně těžký. Opravdová alternativa totiž neexistuje

Červnový útěk z Google Photos bude zatraceně těžký. Opravdová alternativa totiž neexistuje

** Blíží se konec neomezených Fotek Google ** Pokud si nezaplatíte, alternativy zatím nejsou ** Tuto službu totiž dělá tím, čím je A.I.

Jakub Čížek
FotografováníDisk GoogleGoogle
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský
Rodokmen
Jak zrušit Facebook: Když chcete smazat účet, nestačí ho jen deaktivovat

Jak zrušit Facebook: Když chcete smazat účet, nestačí ho jen deaktivovat

** Z Facebooku můžete zmizet dvěma způsoby. Buď dočasně, nebo natrvalo ** Nashromážděná data si můžete stáhnout ** Když účet smažete, nemůžete si už založit nový

David Polesný
SoukromíFacebookSociální sítěWeb
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály