Microsoft Store | Microsoft Build 2023

Microsoft Store ve Windows se zaplní AI aplikacemi. Prý tam nebude žádný odpad

Microsoft brzy nabídne ve svém Storu novou sekci AI Hub s aplikacemi, které používají umělou inteligenci.

Vývojáři programů se mohou hlásit ve formuláři, tentokrát to totiž nemá být žádná divočina, smršť nekvalitního odpadu a zavádějících aplikací, které se skutečnou AI nemají nic společného, ale redakční výběr toho nejlepšího.

Klepněte pro větší obrázek
Nová sekce AI Hub s redakčním výběrem kvalitních aplikací na bázi umělé inteligence

V první rundě se v katalogu objeví zejména grafické programy pro vylepšování fotek pomocí neuronek. Třeba Luminar Neo. Aby měli vývojáři programování AI aplikací pro Windows co nejjednodušší, Microsoft také postupně vylepšuje své nové nástroje a API.

Microsoft rozvíjí podporu technologie Open Neural Network Exchange

Díky nim bude možné vyvíjet aplikace, které budou provádět výpočty jak v cloudu na Azure, tak i lokálně pomocí CPU (x86 i Arm), GPU a nové generace koprocesorů a akcelerátorů, kterým říkáme obecně NPU. Zatím se opatrně rozšiřují na mobilech, měly by ale postupně zamířit i do laptopových a desktopových čipsetů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
ONNX Runtime zapoustří AI do jednotného frameworku

Toto by měla zajistit zejména podpora Open Neural Network Exchange (ONNX) pro interoperabilitu na poli neuronových sítí a projekty jako Hybrid Loop a Olive.

Váš názor Další článek: Teploty se dostanou do neprobádaných výšin, varují meteorologové. Horko ještě zhorší El Niño

Témata článku: Software, Umělá inteligence, Microsoft Store, Microsoft Build, Microsoft Build 2023, Software na Heureka.cz