Microsoft stáhnul druhou betu Office 11

Microsoft ve středu na chvíli zpřístupnil druhou beta verzi Office 11 na Microsoft Development Network. Po šesti hodinách možnost stažení této testovací verze nového kancelářského balíku zmizela. Na opětovné zpřístupnění si vývojáři počkají do 6. března.
Předplatitelé služby MSDN získali ve středu výhodu, kterou jim Microsoft dát nechtěl. Šest hodin byla k dispozici druhá beta verze chystaného balíku kancelářských aplikací Office 11, která bude v anglické verzi uvedena na trh v polovině tohoto roku. Na českou mutaci si budeme muset počkat o jeden až dva měsíce déle. Instalace druhé bety už obsahovala i oficiální jméno produktu označované dosud číslovkou 11. Office XP je mrtva, ať žije Microsoft Office 2003.

Mluvčí Microsoftu prohlásil, že software byl z MSDN stažen, protože ještě není připraven pro veřejný test. Zároveň prohlásil, že poslední betu Office 2003 si stáhl jen velmi malý počet předplatitelů služby. Tomu odpovídá i fakt, že zatím nedošlo k rozšíření bety 2 na peer to peer sítích.

První beta verze nové Office byla vypuštěna v říjnu minulého roku. Na jejím testování se podílelo 12 000 lidí, z toho polovina mimo společnost Microsoft. To, že se druhá beta objeví na MSDN, znamená mnohem masivnější testování srovnatelné s druhým beta testem Office XP, na kterém se podílelo půl milionu lidí. Druhá beta se od první testovací verze v mnohém liší na základě zpětné vazby z první vlny testování, hlavní vylepšení se podle dostupných informací dotklo aplikace Microsoft Outlook. K dispozici bude spolu s novou Office také Microsoft Exchange Server 2003, který bude podporovat všechny vlastnosti nové Office.

Druhá beta Office 2003 umožní seznámení s novými aplikacemi OneNote a InfoPath. O InfoPath jsme psali nedávno. OneNote je pak aplikace pro snadnou správu a vytváření poznámek určenou pravděpodobně primárně pro uživatele TabletPC a notebooků.

V instalačním balíku druhé bety Office 2003 byl obsažen i SharePoint Portal Server verze 2.0 a nová verze SharePoint Team Services pro usnadnění týmové spolupráce a vytváření firemních internetových a intranetových portálů stejně jako Frontpage 2003 pro správu webových serverů a DTP aplikace Microsoft Publisher, což jsou produkty, které by měly být uvedeny současně s kancelářským balíkem.

Diskuze (2) Další článek: Další nabídka ADSL od SkyNetu

Témata článku: Microsoft, Druhá polovina, Sharepoint, První polovina, Beta testování, Beta, Peer, Nový předplatitel, Microsoft Office 365, Kancelářské aplikace, Oficiální jméno, První verze, Microsoft Office 2010, Druh, Office, Microsoft Office 2013

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost