Aktualizace | Windows 10 | Edge

Microsoft stáhl aktualizaci Windows 10, která zpomalovala počítače. Místo ní vydal novou

V červnu Microsoft vydal prostřednictvím Windows Update vynucenou aktualizaci KB4559309. Jejím úkolem byla instalace nové verze webového prohlížeče Edge, postaveného na jádře Chromium, na stroje s Windows 10. Tato aktualizace však způsobovala mnoha uživatelům nejrůznější problémy.

Nejčastěji byly po instalaci KB4559309 zaznamenány problémy s výkonem systému, jež se projevovaly zejména pomalým startem operačního systému. Microsoft nyní odebírá inkriminovanou aktualizaci ze svého katalogu a vydává novou.

Nová aktualizace

Na webu podpory Microsoft Community se v červnu ozvala celá řada uživatelů, jež hlásili citelné zpomalení svých Windows. Jejich počet naznačoval, že se nejedná o marginální problém, proto Microsoft začal pátrat po příčině. Současně s tím požádal postižené uživatele, aby přes Centrum Feedback posílali zpětnou vazbu.

Dle dostupných informací nebyla příčina zpomalování počítačů v novém prohlížeči, ale někde v procesech, které aktualizace upravovala. Nepříjemnost celé situace eskaloval fakt, že balíček s tímto updatem nebylo možné běžným způsobem odinstalovat.

Snaha o vyřešení problému nakonec přinesla své ovoce v podobě nové aktualizace KB4576754, která je dostupná v rámci Windows Update. V poznámkách k vydání Microsoft uvádí, že „Tato aktualizace nahrazuje dříve vydané aktualizace KB4541301, KB4541302 a KB4559309.“

Co přináší KB4576754?

Úkolem této aktualizace je tedy nadále instalace nové verze webového prohlížeče Edge. Při updatu dojde k automatickému převodu všech dat ze staré verze, jako jsou uložená hesla, oblíbené položky a další. Nemělo by však docházet ke zpomalení počítače, což potvrzuje celá řada uživatelů.

Pokud tedy máte problémy s výkonem svého stroje, pak doporučujeme neváhat s instalací tohoto balíčku. Aktualizace KB4576754 je určena pro zařízení s operačním systémem Windows 10 ve verzích 1809, 1903, 1909 a 2004. Pro starší verzi 1803 je připraven balíček KB4576753.

Diskuze (11) Další článek: US Air Force testují hlídací robopsy. Budou střežit důležitá území a objekty

Témata článku: Microsoft, Windows, Prohlížeče, Aktualizace, Windows 10, Edge, Windows Update, Uživatelé, Operační systém, Instalace, Verze, Počítač, Webový prohlížeč, Microsoft Community

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5