Windows 10 | Edge | Aktualizace

Microsoft stáhl aktualizaci Windows 10, která zpomalovala počítače. Místo ní vydal novou

V červnu Microsoft vydal prostřednictvím Windows Update vynucenou aktualizaci KB4559309. Jejím úkolem byla instalace nové verze webového prohlížeče Edge, postaveného na jádře Chromium, na stroje s Windows 10. Tato aktualizace však způsobovala mnoha uživatelům nejrůznější problémy.

Nejčastěji byly po instalaci KB4559309 zaznamenány problémy s výkonem systému, jež se projevovaly zejména pomalým startem operačního systému. Microsoft nyní odebírá inkriminovanou aktualizaci ze svého katalogu a vydává novou.

Nová aktualizace

Na webu podpory Microsoft Community se v červnu ozvala celá řada uživatelů, jež hlásili citelné zpomalení svých Windows. Jejich počet naznačoval, že se nejedná o marginální problém, proto Microsoft začal pátrat po příčině. Současně s tím požádal postižené uživatele, aby přes Centrum Feedback posílali zpětnou vazbu.

Dle dostupných informací nebyla příčina zpomalování počítačů v novém prohlížeči, ale někde v procesech, které aktualizace upravovala. Nepříjemnost celé situace eskaloval fakt, že balíček s tímto updatem nebylo možné běžným způsobem odinstalovat.

Snaha o vyřešení problému nakonec přinesla své ovoce v podobě nové aktualizace KB4576754, která je dostupná v rámci Windows Update. V poznámkách k vydání Microsoft uvádí, že „Tato aktualizace nahrazuje dříve vydané aktualizace KB4541301, KB4541302 a KB4559309.“

Co přináší KB4576754?

Úkolem této aktualizace je tedy nadále instalace nové verze webového prohlížeče Edge. Při updatu dojde k automatickému převodu všech dat ze staré verze, jako jsou uložená hesla, oblíbené položky a další. Nemělo by však docházet ke zpomalení počítače, což potvrzuje celá řada uživatelů.

Pokud tedy máte problémy s výkonem svého stroje, pak doporučujeme neváhat s instalací tohoto balíčku. Aktualizace KB4576754 je určena pro zařízení s operačním systémem Windows 10 ve verzích 1809, 1903, 1909 a 2004. Pro starší verzi 1803 je připraven balíček KB4576753.

Diskuze (10) Další článek: US Air Force testují hlídací robopsy. Budou střežit důležitá území a objekty

Témata článku: Microsoft, Prohlížeče, Windows, Windows 10, Edge, Aktualizace, Windows Update, Instalace, Počítač, Microsoft Community, Webový prohlížeč, Uživatelé, Verze, Operační systém


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk