Microsoft SQL Server získal hlavní cenu Comdexu

Hned dvanáct produktů Microsoftu dostalo nejvyšší cenu Comdexu (ale ani jeden Křišťálový disk na Invexu).
Na jedné straně spíše nepříznivě se vyvíjející soudní spor, na druhé významná ocenění - na Comdexu získal Microsoft hned špičková hodnocení pro celkem dvanáct produktů. Nejvýše stanul SQL Server 7.0, který byl právě na Comdexu ohlášen - získal první cenu (Best of Show, nejlepší produkt bez ohledu na kategorie); jednu z dalších vysokých cen si získal produkt Microsoft Visual Studio 6.0. Dalšími oceněnými produkty byla Office 98, IIS 4.0, PhotoDraw 2000, MSIE 4.0, Outlook 98, Project 98, Publisher 98, FrontPage 98 a Site Server 3.0.

Živě komentuje: jak známe z domácích veletrhu, jsou obdobná ocenění samozřejmě velice kontroverzní. Nerozhoduje totiž jen jakási teoretická nebo čistě technická kvalita (podle tohoto kritéria by v některých kategoriích zvítězily zřejmě jiné produkty), ale další prvky: integrace s používanými operačními systémy, integrace navzájem, programovatelnost ve standardních jazycích, široká lokální podpora, cenová úroveň. Proto například zvítězil SQL Server 7.0, který je na trhu teprve velice krátce a který nebylo možné pečlivě testovat - nedivím se, že odborní redaktoři od Ziff-Davise jsou přesvědčeni o budoucí úspěšnosti tohoto produktu a proto jej umístili na piedestal.

Je ovšem nutné zmínit, že Ziff-Davis (vlastník Comdexu a vyhlašovatel soutěže) je známý jako jeden z "nejkomerčnějších" vydavatelů, o kterém se ví, že "papírová stěna" mezi inzercí a redaktorskou nezávislostí je u něj slabší než kdekoli jinde.

Váš názor Další článek: Druhé jednání Bojkotu: prohra, remíza či slepá ulička, jak pro koho

Témata článku: C/C, Lokální podpora, Cenová úroveň, Cena, SQL

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost